Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний веб-сайт 

Як протидіяти булінгу

23.12.2018

    18 грудня 2018 року Верховною Радою України був прийнятий законопроект              № 8584 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу”.

     Проблема булінгу (цькування) останнім часом набирає все більше обертів в Україні. Особливо вказана проблема розповсюджена у школах серед учнів. У 2018 році ми були свідками багатьох гучних випадків булінгу серед учнів, які висвітлювались у ЗМІ та активно обговорювались у соціальних мережах. Найбільш вразливими до булінгу є сором'язливі, зі зразковою поведінкою діти, а також діти, які, в силу різних життєвих обставин, “замкнуті в собі”, закриті для спілкування. Найчастіше діти піддаються цькуванню з боку однолітків за свій зовнішній вигляд, переконання, поведінку, пов’язану з особливостями виховання, а також через різні життєві обставини (неблагополуччя у родині, виховання дитини без батька (матері), тощо). Булінг надзвичайно негативно відображається на психічному здоров’ї дитини, залишаючи психологічні травми на все життя, що в подальшому може мати наслідком неспроможність батьків, які в дитинстві зазнали булінгу, будувати повноцінні відносини з іншими людьми, виховувати власних дітей, а також навчити їх протидіяти булінгу.

      Відтепер за моральне або фізичне насильство та агресію у будь-якій формі загрожуватиме штраф від 40 до 850 грн. За неповнолітнього кривдника відповідатимуть батьки. За вчинення дій із особливою жорстокістю щодо неповнолітнього стягуватимуть штраф від 1700 до 3400 грн.

      Каратимуть і вчителів. За приховування булінга штрафуватимуть від 850 до 1700 грн. Директори шкіл повинні будуть контролювати, як виконуються заходи з протидії булінгу, розглядати заяви про випадки цькування від учнів та їхніх батьків.

    За більш детальної інформацією та в рамках проведення загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право», Ви можете звернутися до Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Бердичів, вул. Чорновола, 9, тел. 4-14-42 або за номером 0 800 213 103(єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).