Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний веб-сайт 

Вшанували світлу пам’ять жертв Голодоморів, Героїв Революції Гідності

23.11.2018
Вшанували світлу пам’ять жертв Голодоморів, Героїв Революції Гідності

Районний національно-патріотичний захід, з нагоди відзначення пам’ятних і скорботних дат - Дня Гідності та Свободи в Україні, річниці Майдану та Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні відбувся на базі Швайківської загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів.

Учасники заходу - учні старших класів, вчителі, місцеві мешканці.
Слова вдячності усім учасникам  Революції Гідності та слова жалоби за невинно загиблими у роки голодоморів висловили голова Бердичівської райдержаміністрації Петро Яригін та голова Швайківської сільської ради Тарас Яригін.

У виступі перед громадськість Петро Іванович зазначив: «Не будучи свідком тих буремних років, не знаючи що таке голод, задаєшся питанням «Навіщо таке було робити?». В родючий рік, на українських чорноземах, маючи гарні врожаї влаштували штучний голод. Задаємося питанням: а скільки б ще могла подарувати земля синів і дочок, фізиків і хіміків, агрономів і науковців, письменників і композиторів?!  Наш народ переніс трагедію і біль, тисячі людей вимирали, знищувалися похоронні книги, аби ніхто достеменно не знав… Світ забив тривогу і мету було доведено – це був геноцид українського народу». Голова райдержадміністрації додав: «У цей день я низько вклоняюся Героям Небесної Сотні, Героям Майдану, Героям АТО, адже їх подвиг є неоціненним для України».

Тарас Яригін зазначив наступне: «Бажаю усім, аби ніколи не повторилися ці страхіття, які пережив наш народ. Це наша земля, подарована нам Богом, ним тільки і може бути відібрана».

Виступив перед місцевими жителями і голова ГО «Самооборона міста Бердичева і Бердичівського району», волонтер, очевидець подій на майдані  Сергій Адам’як.  Він повідав власні відчуття, досвід і переживання, які отримав під час Революції Гідності, перебуваючи на майдані Незалежності разом з країною.


Присутні виконали спільно Гімн України, запалили свічу пам’яті, у скорботі низько схилили голови... До підніжжя пам’ятника, що на місцевому кладовищі, покладено квіти.

Прес - служба райдержадміністрації