Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

Віталій Бунечко розповів про ситуацію щодо коронавірусу в області під час брифінгу

20.03.2020

Голова ОДА Віталій Бунечко сьогодні, 20 березня, проінформував журналістів про ситуацію з коронавірусом на Житомирщині. Так, в області вже зафіксовано підтверджених лабораторно два випадки: у померлої 71-річної жительки Радомишля та у 49-річного жителя Житомира.

«Стан пацієнта, у якого вчора (19 березня) виявили коронавірусну інфекцію стабільний. Він знаходиться на стаціонарному лікуванні у лікарні №1 міста Житомира. До цієї ж лікарні доставили ще одну пацієнтку, в якої є підозра на захворювання на COVID-19. Також є випадок з підозрою в Андрушівці. Звертаюсь до усіх, хто може бути контактними особами, будьте на самоізоляції. При перших проявах захворювання – телефонуйте до медиків», – сказав Віталій Бунечко.

Також голова ОДА наголосив, що самосвідомість та самодисципліна – це головне, що дасть можливість не поширитися коронавірусу.

Про випадок із імовірністю захворювання на коронавірус розповів більш детально начальник управління охорони здоров’я ОДА Микола Суслик:

«Пацієнтка, якій 69 років нещодавно повернулася з Німеччини. Там могли бути імовірні контакти. Перший експрес-тест негативний, проте це не остаточна діагностика. Буде перевірятися ще на полімеразну ланцюгову реакцію. Також є випадок з підозрою в Андрушівському районі. 54-річна жителька цього району мала контакти з італійцями. Госпіталізована та ізольована, буде перевірена за стандартним алгоритмом».

Також він повідомив, що лікарі первинної медицини працюють з контактними особами. Якщо у них будуть ознаки захворювання, то їх госпіталізують. Наразі мають перебувати на самоізоляції.

Крім того, Микола Суслик проінформував про подружжя з Брусилівського району, які контактували з померлою від коронавірусу 71-річною жінкою з Радомишля. Експрес-тести у них не виявили коронавірусної інфекції, лабораторне дослідження ще в роботі. Стан їх стабільний.

Віталій Бунечко наголосив, що головне завдання – мінімізувати кількість людей на вулицях. Це ті заходи, які можуть убезпечити від поширення коронавірусу.

Нагадаємо, що на Житомирщині відсьогодні жителів області інформують про заходи профілактики коронавірусу через гучномовці.