Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний веб-сайт 

В управлінні фінансів Бердичівської райдержадміністрації провели нараду з сільськими головами та бухгалтерами сільських рад

05.12.2018
В управлінні фінансів Бердичівської райдержадміністрації провели нараду з сільськими головами та бухгалтерами сільських рад

За ініціативи начальника управління фінансів Бердичівської райдержадміністрації Тетяни Войцахівської з головами семи сільських рад і бухгалтерами місцевих рад було проведено нараду. Предметом зібрання наради у такому форматі стало об’єднання сільських та селищної рад в громади, завершення бюджетного року та формування місцевих бюджетів 2019 року в умовах децентралізації.

Участь у нараді взяли керівник апарату райдержадміністрації Лариса Котнюк, голови сільських рад, які не об’єднуються в ОТГ, бухгалтери сільських рад, фахівці управління фінансів.

Питання порядку денного озвучила присутнім Тетяна Войцахівська – начальник управління фінансів, яка і вела нараду. Вона ознайомила про виконання дохідної та видаткової частини місцевих бюджетів окремо по кожній сільській раді. Деяким сільським радам порадила своєчасно провести сесії з метою повного проведення видатків на недопущення кредиторської заборгованості. Ряд проблемних питань озвучили представники сільських рад.

З питання формування та своєчасного прийняття місцевих бюджетів на 2019 рік доповіла завідувач сектору доходів Наталія Мельничук. Вона наголосила, що при плануванні бюджету необхідно керуватися Бюджетним кодексом України, а також назвала основні фінансові складові при прогнозуванні місцевих бюджетів на 2019 рік.

Начальник бюджетного відділу управління фінансів Олена Шемякіна розповіла учасникам наради про впровадження програмно – цільового методу планування на місцевому рівні. Назвала основні моменти у роботі та статті Бюджетного кодексу України.

З питання завершення бюджетного року, своєчасного та правильного подання звітності до органів державного казначейства та виконання вимог чинного законодавства по організації та ведення бухгалтерського обліку у бюджетних установах розповіла начальник відділу фінансово – господарського забезпечення – головний бухгалтер Ольга Власюк.

Загалом, нарада пройшла у консультативному форматі. Присутні мали змогу задати питання на хвилюючі їх теми і відразу отримати кваліфіковану допомогу спеціалістів управління фінансів райдержадміністрації, поради і рекомендації.

«Маємо прикласти максимум зусиль, аби завершення бюджетного 2018 року не приніс нам несподіванок і ми гідно увійшли з бюджетом у 2019 рік» - зазначила наприкінці зустрічі начальник управління фінансів райдержадміністрації Тетяна Войцахівська.