Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

В Україні набувають чинності зміни щодо надання відпустки усиновлювачам

09.08.2019

Вступив в дію закон, який визначає однакове право на відпустку для обох батьків-усиновлювачів.
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання відпустки усиновлювачам при усиновленні дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування» № 6350.
Що предебачає даний закон? 
Даний закон передбачає, що працівникам, які усиновили дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв'язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів — при усиновленні двох і більше дітей) без урахування святкових і неробочих днів після набрання чинності рішенням суду про усиновлення дитини.
Відпустка надається за умови, що заява про надання відпустки надійшла роботодавцеві не пізніше 3 місяців з дня набрання законної сили рішенням суду про усиновлення дитини.
У разі усиновлення дитини подружжям зазначені відпустки надаються одному з подружжя на їх розсуд.
Крім того, визначається, що особам, які усиновили дитину (або одночасно двох і більше дітей), надається відпустка по догляду за дитиною (дітьми) на умовах і в порядку, встановлених статтями 179 і 181 Кодексу законів про працю. Так, у разі усиновлення дитини (дітей) подружжям зазначені відпустки надаються одному з них на їх розсуд. 
Прийняття цього закону дозволить привести Кодекс законів про працю України та закон України "Про відпустки" у відповідність до вимог Сімейного кодексу України щодо усиновлення дітей від двох місяців, що буде "сприяти забезпеченню рівних прав на отримання одноразової оплачуваної відпустки у зв'язку з усиновленням дитини для всіх усиновлювачів ".
 За більш детальної інформацією та в рамках проведення загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право», Ви можете звернутися до Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Бердичів, вул. Чорновола, 9, тел. 4-14-42 або за номером 0 800 213 103(єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).