Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

В ОДА презентували соціально значущу літературу місцевих авторів за 2019 рік

05.06.2020

5 червня в Житомирській ОДА відбулася зустріч-презентація випуску соціально значущої літератури місцевих авторів, виданої Департаментом культури, молоді та спорту ОДА у 2019 році. Участь у презентації взяли голова ОДА Віталій Бунечко та голова обласної ради Володимир Ширма.

Як повідомляє Департамент культури, молоді та спорту ОДА, у 2019 році місцеві автори Житомирщини подали 17 проєктів соціально значущої літератури, які були видані за кошти обласного бюджету: 14  літературно-художніх видань, 2 науково-популярні та 1 довідкове. Серед поданих заявок – 4 проєкти дитячих книг.

Експертна рада з питань випуску соціально значущої літератури опрацювала подані заявки та здійснила їх оцінювання за критеріями:

  • видання до знаменних та пам’ятних дат;
  • актуальність і новизна теми в контексті сучасних проблем українського державотворення та історії України;
  • сприяння у розвитку багатонаціональної культури України, зміцнення духовності і моралі українського народу;
  • збагачення суспільства національними та загальнолюдськими надбаннями в економічній, політичній, духовній та інших сферах;
  • сприяння у розвитку підростаючого покоління та вихованні у дітей любові до Батьківщини, її народу, мови, традицій, культури та інші.

Загалом на випуск соціально значущої літератури використали 200 тис. грн. Усі видані книжки письменників Житомирщини поповнять бібліотечні фонди області.