Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

В ОДА працюють над завершенням перспективного плану розвитку громад, – Наталія Остапченко

25.10.2019

У Житомирі сьогодні, 25 жовтня, в рамках регіональної платформи Асоціації міст України керівництво області та міста, народні депутати від Житомирщини, голови ОТГ обговорили виклики місцевого самоврядування та шляхи їх вирішення в умовах формування Бюджету-2020, а також подальший розвиток реформи децентралізації на Житомирщині. Наразі в ОДА працюють над перспективним планом розвитку громад. Про це повідомила присутнім заступник голови ОДА Наталія Остапченко.

Участь у регіональній платформі Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України взяли такі народні депутати України: Сергій Кузьміних, Богдан Кицак, Дмитро Костюк та Арсен Пушкаренко. Крім того, до діалогу долучились і близько 20 голів об’єднаних територіальних громад області.

«Приємно, що під час обговорення такого важливого питання присутні народні депутати. В області вже є 55 об’єднані територіальні громади, ще 2 чекають на призначення виборів. Наразі працюємо над завершенням перспективного плану розвитку громад. Фахівці з різних сфер пропрацьовують реальну мапу громад, співставляють з перспективним планом та напрацьовують найоптимальніші шляхи для якісного завершення децентралізації на Житомирщині», – сказала Наталія Остапченко.

За інформацією Міністерства розвитку громад та територій України, у Житомирській області перспективним планом охоплено близько 90% території.

Народний депутат Богдан Кицак наголосив на тому, що варто попрацювати над 10% територій в області, котрі залишаються непокритими об’єднаними територіальними громадами. За його словами, депутати на своїх округах попрацювати з громадами, сільськими радами, і вийти з робочим варіантом на область.

У свою чергу нардеп Дмитро Костюк наголосив, що при напрацюванні плану розвитку громад потрібно враховувати стандарти для ОТГ. Це наявність різних соціально значущих об’єктів на певну кількість населення, площу територій, до яких має бути доступ.