Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний веб-сайт 

В області інклюзивна освіта не лише в школах, а й дитсадках та закладах професійно-технічної освіти

09.04.2019

У Житомирській області у 2018-2019 навчальному році на інклюзивному навчанні перебуває понад 800 дітей. У порівнянні з попередніми роками кількість дітей з особливими освітніми потребами, що йдуть навчатися до звичайних класів, постійно збільшується. В області створюються умови для розвитку інклюзивної освіти.

У цьому навчальному році в області на інклюзивному навчанні у закладах загальної середньої освіти – 589 учнів, у спецкласах – 52 дитини, у закладах дошкільної освіти – 113 дітей та у спеціальних групах професійно-технічних навчальних закладів – 65 учнів. Загалом у 2018-2019 році на інклюзивній освіті 819 дітей. Про це інформує управління освіти і науки ОДА.

Також минулого року на Житомирщині створили 29 інклюзивно-ресурсних центрів, які проводять комплексні оцінки дітей та надають фахові рекомендації щодо навчання дітей з особливими освітніми потребами.

В управлінні освіти і науки ОДА наголошують, що продовжується робота щодо популяризації інклюзивної освіти в області. Так у закладах загальної середньої освіти створюються умови, які будуть комфортними для дітей з особливими освітніми потребами. Кожна дитина на інклюзивному навчанні забезпечується навчальним матеріалом за її потребами. Логопеди, дефектологи, психологи та реабілітологи допомагають дітям соціалізуватися.