Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний веб-сайт 

В Бердичівському районі провели засідання протиепізоотичної комісії з метою запобігання поширення африканської чуми свиней

10.12.2018
В Бердичівському районі провели засідання протиепізоотичної комісії з метою запобігання поширення африканської чуми свиней

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Бердичівській районній державній адміністрації, 7 грудня 2018 року, провела позачергове засідання у зв’язку із загибеллю свиней від африканської чуми в особистому господарстві жителів міста Бердичева.

Голова комісії, голова райдержадміністрації Петро Яригін відкрив засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії та проінформував присутніх про даний випадок, що підтверджений Державним науково – дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно – санітарної експертизи м. Київ. Петро Іванович наголосив, що для недопущення розповсюдження африканської чуми свиней на території Бердичівського району повинні бути консолідовані дії усіх органів місцевого самоврядування, фермерських господарств та мешканців району.

Начальник Бердичівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Валерій Биков доповів про епізоотичну ситуацію, що склалася на Бердичівщині, наголосив на її складності. Загалом, ситуація викликає занепокоєння, адже спалахи хвороби фіксувалися на території України протягом року 140 разів, що є реальною загрозою для біологічної безпеки країни і викликає неабияку тривогу.

Члени комісії детально обговорили всі заходи, які необхідно терміново вжити з метою запобігання розповсюдження африканської чуми на території Бердичівського району.

Заслухавши та обговоривши озвучену інформацію щодо захворювання свиней на африканську чуму, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Бердичівській районній державній адміністрації прийняла рішення невідкладного реагування.