Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний веб-сайт 

Сфотографуй пам’ятку та візьми участь у конкурсі світлин від Вікіпедії. УМОВИ

14.09.2018

Вже всьоме в Україні проходить щорічний міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки», переможці якого самі обирають призи, які співмірні з вартістю фотоапарата, планшета, об’єктива.

Триватиме конкурс до 30 вересня 2018 року. Участь у конкурсі можуть взяти усі бажаючі любителі та професіонали.

Мета конкурсу – зібрати фотографії всіх пам’яток культурної спадщини світу і розмістити їх у Вікісховищі, що дасть змогу проілюструвати статті Вікіпедії  –вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей в усьому світі.

За даними Вікіпедії, в області є понад 3,6 тисяч об’єктів культурної спадщини, а за 6 років конкурсу – завантажено світлини понад 900 об’єктів.

Щоб взяти участь у конкурсі, треба зробити три кроки:

  1. Зареєструватися у Вікісховищі (при реєстрації треба вказати дійсний e-mail).
  2. Знайти пам’ятку у наших списках пам’яток. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).
  3. Завантажити фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».

  

Сфотографувати пам’ятки можна під час конкурсу або взяти старі фото, головне — свої власні. На конкурс можна надсилати будь-які фотографії, але важливо, щоб вони були якісними.

Номінації конкурсу 2018:

  • за найкращі фотографії — 10 перших місць;
  • за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток — 10 перших місць;
  • за найкращі фотографії по кожному з регіонів України;
  • за найбільшу кількість сфотографованих пам’яток по кожному з регіонів України.

Окремо будуть відзначені десять Конкурсантів-новачків (тобто таких, які ще не брали участі у попередніх конкурсах «Вікі любить пам’ятки» в Україні), які сфотографували найбільше пам’яток.

До 1 листопада 2018 року в кожній країні відбирають найкращі фотографії, що будуть представлені на суд міжнародного журі.

Призи конкурсу співмірні з вартістю фотоапарата, планшета, об’єктива за перше, друге, третє місця в номінації за найкращі фото (і дрібніші за решту місць і номінацій). Традиційно призи переможці обирають собі самі в рамках призового фонду.

Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитись ТУТ.

Довідково: «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, що проводиться в понад 50 країнах світу регіональними відділеннями Фонду Вікімедіа та волонтерами спільноти Вікімедіа, в тому числі в Україні — громадською організацією Вікімедіа Україна.

Конкурс визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. За вісім років проведення конкурсу було сфотографована понад 1,9 млн пам’яток.