Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

Рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі на відкритих територіях!

05.03.2020
Рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі на відкритих територіях!

Рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі на відкритих територіях!

В умовах нетипово теплої і посушливої для української зими погоди, рятувальники звертають увагу громадян на невтішну статистику, яка спостерігається із пожежами на відкритих територіях. Так, станом на 27 лютого 2020 року, кількість загорянь сухої рослинності, чагарників, тощо становить вже 3 тис. 598 випадків, що майже вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зокрема, за останні 4 роки в екосистемах Житомирщини зареєстровано 2739 пожеж  Площа, пройдена вогнем перевищила 3 900 гектарів. Це суха трава на відкритій місцевості, пожежі в лісах (по лінії 101 їх зареєстровано 177),  на торфополях (117) та сільгоспугіддях (13).

Щороку сприяють ускладненню ситуації з пожежами суха вітряна погода, відсутність чи недостатня кількість опадів. І за останні роки ця тенденція лише погіршується.

Якщо ще у 2017 - 2018 роках таких  пожеж в середньому було близько 200 за рік, то вже минулого року рятувальники почали виїжджати на займання сухої трави ще взимку - з 3 лютого і по листопад включно. За цей період ліквідовано понад 1 500 таких пожеж на площі 3016 гектарів.  Як підсумок кількість усіх пожеж по області торік зросла на 84 % - переважно за рахунок сухої трави та спалювання сміття.

Цього року  -  теж далася взнаки суха зима, наразі підрозділами області здійснено понад 48 виїздів на гасіння трави і сухостою, загально площа пожеж 98,5 га. На території міста Бердичева та Бердичівського району також зареєстровано 6 випадків пожеж сміття та залишків сухої рослинності.

Звісно  першопричиною пожеж є людська безпечність -  розведення багаття у суху вітряну погоду, необережне поводження з вогнем та  спалювання  залишків  минулорічної рослинності, що сприяє миттєвому  поширенню вогню у вітряну погоду на значні площі. У тому числі вогонь часто доводиться зупиняти на межі з лісовими масивами. Нерідко такі пожежі поширюються у бік приватного сектора, знищуючи будівлі. Торік були поодинокі випадки смертельного травмування літніх людей при спробі самостійного гасіння сухої трави.

Обмежувальні заходи на період пожежної небезпеки приймаються щороку обласною та районною державною адміністрацією. Однак  збережемо ми наше довкілля чи ні – залежить від кожного з нас. Не будьте безпечними і байдужими! У випадку виявлення пожеж звертайтеся до Служби порятунку за номером «101»!

Тож, зважаючи на збільшення випадків виникнення загорянь у природних екосистемах, Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян не провокувати пожежі на відкритих територіях!

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

 

Заступник начальника Бердичівського МРВ

Управління ДСНС України у Житомирській області

Володимир РЕЙКО