Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

Програма інвестування “Соціального підприємництва”

07.02.2019

З метою вирішення актуальних соціальних проблем в Україні, Програма соціального інвестування WNISEF розробила механізм пільгового кредитування соціальних підприємств, який реалізується спільно з комерційними банками-партнерами, а саме з Ощадбанком України та Кредобанком.

Програма «Соціальне підприємництво» надає можливість підприємствам малого бізнесу та фізичним особам – підприємцям, які в рамках своєї діяльності забезпечують реалізацію соціальних проектів та ініціатив або вирішують певні соціальні проблеми незахищених верств населення, отримати кредит у національній валюті за ставкою від 5% до 10% річних.

В рамках Програми соціального інвестування розглядаються такі види підприємств:

1) Зайнятість вразливих груп населення. На підприємстві працює більше 50% співробітників, які представляють уразливі групи населення, і велика частина прибутку реінвестується в розвиток компанії для створення нових робочих місць.

2) Зайнятість вразливих груп населення. На підприємстві працює менше 50% співробітників, які представляють уразливі групи, і щонайменше 10% від прибутку спрямовано на соціальну мету.

3) Мінімум 20% від прибутку спрямовано на соціальну мету.

Перевага надається проектам на підтримку перш за все громадян України, що потерпіли від конфлікту на сході країни, у т.ч. вимушених переселенців з південних та східних регіонів, людей з інвалідністю, малозабезпечених жінок та представників інших незахищених соціальних груп.

Підтвердження статусу соціального підприємства здійснюється WNISEF:

Юридична особа має бути зареєстрована відповідно до чинного законодавства України та класифікована WNISEF як “соціальне підприємство”. Для цього чітко має бути прописана в офіційних документах клієнта соціальна мета його діяльності (механізм розподілу прибутку, де видно, скільки відсотків прибутку спрямовується на вирішення соціальних питань).

 

 

Умови кредиту:

- строк кредитування — до 3 років;

- сума кредиту — від 10 000 до 100 000 доларів США в гривневому еквіваленті;

- валюта кредитування — гривня;

- процентні ставки за користування кредитом – від 5,0% до 10%річних у гривні;

- авансовий платіж — від 20% від вартості проекту (у випадку придбання основних засобів);

- одноразова комісія при наданні кредиту — від 0,5% від суми кредиту;

- форма надання — кредит/невідновлювана кредитна лінія;

- погашення кредиту — щомісячно рівними частинами/індивідуальний графік;

- сплата процентів — щомісячно.

5 простих кроків участі в програмі:

1. заповнити аплікаційну форму (бізнес-план) та надіслати її на електронну адресу: vnazaruk@wnisef.orgMSMB.00@oschadbank.ua;

2. отримати позитивне рішення комітету Програми соціального інвестування та рекомендаційний лист (термін розгляду аплікаційної форми  WNISEF — 10 робочих днів);

3. на підставі рекомендаційного листа звернутись до Ощадбанку, зібрати і подати повний пакет документів для отримання кредиту (лише позитивне рішення банку щодо надання кредиту підприємству запускає механізм доступного кредитування за Програмою соціального інвестування WNISEF);

4. отримати кредит;

5. щоквартально звітувати перед  WNISEF щодо вирішення соціальних питань.

За додатковою інформацією можна написати електронного листа за адресою: vnazaruk@wnisef.org або зателефонувати за номером: +380 (44) 490-5580, контактна особа - Василь Назарук, керівник Програми соціального інвестування «Вестерн Ен-Ай-Ес Ентерпрайз Фонд» (WNISEF).

1. Подання заявки