Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

Про пожежонебезпечний період попереджають рятувальники

11.09.2019

Бердичівським міськрайонним відділом Управління ДСНС України у Житомирській області проведений аналіз стану з пожежами на території району.

З настанням тепла на території України в цілому і району зокрема, настає пожежонебезпечний період, який триває аж до жовтня. Рівень пожеж у цей час значно зростає. Цьому сприяє наявність великої кількості сухої минулорічної рослинності, невеликої кількості опадів та пониження відносної вологості повітря, що призводить до інтенсивного підсихання матеріалів, які здатні займатися від незначних джерел запалювання.

Мешканці приватних житлових будинків та дач активно починають наводити лад у домогосподарствах, спалюючи гілки, суху траву тощо. Дуже часто вогонь виходить з – під контролю людини. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні та існує загроза перекидання вогню на споруди житлового сектору та на природні ділянки.

Для довідки: за 8 місяців 2019 року на території Бердичівського району виникло 71 пожежа. З них у спорудах житлового сектору – 27 пожеж, на відкритих територіях – 39, на транспорті – 3 та на підконтрольних об’єктах – 2.

Причинами виникнення пожеж являються необережне поводження з вогнем – 52, порушення правил улаштування та експлуатації електроустановок – 11, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації та влаштуванню пічного опалення – 6.