Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

Презентовано інтернет-проєкт «Крим – це Україна»

17.06.2020
Презентовано інтернет-проєкт «Крим – це Україна»

У пресцентрі Українського кризового медіа-центру відбулася презентація інтернет-проєкту «Крим – це Україна».

«Крим — це Україна» – це всеукраїнський онлайн-банк архівних, музейних, науково-публіцистичних, просвітницьких та інформаційно-аналітичних матеріалів на підтвердження тісного зв’язку Криму з материковою Україною.

Мета проєкту – створити наратив українського Криму.

На ресурсі розміщено більш ніж 150 статей про історичну і культурну спадщину Кримського півострову та насичене життя його народу, а також більше 20 публікацій з унікальними архівними документами та музейними експонатами з усієї України. Наповнення ресурсу відбувається у тісній співпраці з Державною архівною службою України, газетою «Кримська світлиця» та залученням всіх, хто цікавиться історією Криму та може зробити внесок у розвиток проєкту.

«Ми змінюємо концепцію свого розвитку. Раніше архівісти були цензорами того, що можна показувати та яку інформацію робити доступною. Це радянський підхід, який практикується у сучасній Росії, де історики та дослідники, які викривають «небезпечну» для чинної влади інформацію – піддаються репресіям. Місія архівіста – надати повний доступ до матеріалів фахівцям та дослідникам. Ми вважаємо, що українське суспільство зріле і воно здатне робити висновки. Відкритість – це наша сила», – підкреслив Анатолій Хромов, голова Державної архівної служби України.