Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

Питання екологічної безпеки Бердичівського району обговорили на нараді

22.09.2021
Питання екологічної безпеки Бердичівського району обговорили на нараді

У вівторок, 21 вересня у малій залі Бердичівської РДА відбулася нарада за участю голови районної держаної адміністрації Людмили Димидюк, її заступників, голів територіальних громад та представників Бердичівської районної ради. Також у ній взяли участь представники екологічних служб.

Був присутній т.в.о. начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський та керівники структурних підрозділів: Сергій Малярчук - начальник Управління державного екологічного нагляду (контролю) природних ресурсів та промислового забруднення Житомирської області; Володимир Лисюк – начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) водних ресурсів; Юрій Зарембицький - начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю)земельних ресурсів та надр; Віктор Ясінський - начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю)поводження з відходами та хімічними речовинами.

«Екологічна безпека – це рівень нашої з Вами захищеності від реальних та потенційних загроз. Зумовлених як природними чинниками так і спричиненими діяльністю людини. Враховуючи, що життєдіяльність людини негативно впливає на природу, то питання в тому, що екологічну загрозу створює саме людина. Своїми власними руками. Вперше на теренах великого об’єднаного Бердичівського району проведено розширену екологічну нараду за участю усіх голів територіальних громад та одразу п’яти представників державного екологічного нагляду. Це свідчить про те, що нам небайдуже питання екології та забруднення навколишнього середовища, яке дуже гостро стоїть у багатьох громадах» - зауважила на початку наради голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк.

Під час зустрічі було обговорено дотримання Закону України «Про охорону атмосферного повітря» як суб’єктами господарювання, так і органами місцевого самоврядування. Акцентовано увагу на належному утриманні та експлуатації існуючих сміттєзвалищ і недопущення виникнення стихійних сміттєзвалищ на території громад. Бурхливо обговорювалося питання забруднення стоками земель Швайківської сільської громади з боку міста. Представники міської влади пояснили, що рухаються у напрямку будівництва нових очисних споруд для виправлення ситуації. В цілому сторони мали можливість висловити свої претензії та зауваження, поділитися наболілими проблемами і отримати відповіді на поставлені питання.
«Ця нарада дала можливість для відкритого спілкування керівників громад з екологами. Такі зустрічі надзвичайно корисні для вироблення спільного механізму дій щодо забезпечення екологічної безпеки у Бердичівському району. Впевнена, що це тільки початок нашої більш тісної співпраці з Державною екологічною інспекцією Поліського округу» - підсумувала Людмила Димидюк результати проведеної наради.