Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний веб-сайт 

На нараді обговорили кроки передачі галузі освіти до складу ОТГ

15.05.2019
На нараді обговорили кроки передачі галузі освіти до складу ОТГ

   

Під головуванням голови райдержадміністрації Петра Яригіна, 14 травня 2019 року, відбулася нарада з питання передачі галузі освіти до відання утворених об’єднаних територіальних громад.

На нараді були присутні начальник відділу освіти Бердичівської райдержадміністрації Оксана Деліу, голова Райгородоцької ОТГ Галина Кудлай, голова Швайківської ОТГ Тарас Яригін, заступники голів ОТГ, фінансисти, бухгалтери, начальники відділів освіти в громадах.

Насамперед голова РДА запевнив голів ОТГ, що райдержадміністрація готова допомагати будь-якій громаді в її розвитку і, відповідно, у вирішенні проблем, які виникають під час роботи. «Ви повинні працювати над наповненням дохідної частини власних бюджетів, провести аналіз використання енергоносіїв, зайнятися заготівлею паливних ресурсів, ретельно відслідковувати рух коштів і, звичайно, провести інвентаризацію у школах для повного прийняття їх на баланс громади. Якщо для цього потрібна наша допомога, ми готові вам її надати», - зазначив Петро Яригін.

Присутні заслухали інформацію начальника районного відділу освіти Оксани Деліу, яка зазначила, що на сьогодні готовий увесь пакет документів для початку проведення інвентаризації закладів освіти та сформований склад інвентаризаційної комісії.

Начальник управління фінансів Тетяна Войцахівська довела присутнім інформацію про фінансування закладів освіти, дала компетентні відповіді на питання. Децентралізація передбачає делегування громадам повноваження і в освіті, тому надає для цього відповідні фінанси (освітню субвенцію).

З огляду на децентралізаційні процеси актуальним лишається питання, як ефективно організувати систему освіти у новостворених об’єднаних територіальних громадах. Цим питанням занепокоєні голови громад. Голова райдержадміністрації Петро Яригін вкотре наголосив: «Ми готові Вам йти на зустріч, допомогти і підтримати у будь – яких питаннях, в тому числі, і в питанні налагодження системи освіти».

Учасники наради визначилися, що передача закладів освіти має пройти таким чином, аби не вплинути на начальний процес, бути безболісною для прямих учасників передачі галузі освіти – педагогів та працівників закладів освіти.

Присутні дійшли згоди, що у тісній співпраці можна вирішити будь-які проблеми.

 

Прес – служба райдержадміністрації