Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

На базі одного з навчальних закладів Швайківської територіальної громади впроваджено грандіозний еко-проєкт

11.10.2021
На базі одного з навчальних закладів Швайківської територіальної громади впроваджено грандіозний еко-проєкт

На території Бердичівського району є необхідність у підвищенні рівня екологічної свідомості серед місцевих жителів. Перший крок до вирішення цього питання зробили у Швайківській територіальній громаді, де минулого тижня відбулося урочисте відкриття грандіозного проєкту під назвою «Вирости рослини для свого села». Реалізувати задумку директора Слободищанського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Жанни Карпенко вдалося за рахунок грантових коштів та при активній підтримці керівництва громади.

Проєкт навчального закладу переміг у конкурсі «Активні громадяни», що реалізується в Україні з 2014 року за підтримки Британської ради. Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, працює у більш ніж 100 країнах на шести континентах світу з метою розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей.

Еко-проєкт «Вирости рослини для свого села» включає встановлення еко-теплиці та запуск еко-гуртків на базі Слободищанської школи. Привітати ініціаторів проєкту з вдалим стартом приїхали Катерина Вислоцька - заступник голови Бердичівської районної державної адміністрації, та сільський голова Швайківської територіальної громади Габріел Мкртчан. Катерина Вислоцька від імені голови адміністрації Людмили Димидюк подякувала жителям громади за їх активну громадянську позицію, небайдужість до проблем екології та правильне виховання підростаючого покоління.

Директор Слободищанської школи переконана, що залучення молоді до еко-гуртків об’єднає її навколо екологічних проблем громади. Молодь зрозуміє, що вона теж може мати інструменти впливу на зміну ситуації у власному населеному пункті.

«Вирощування квітів, розсади, зелені, овочів у теплиці принесе дітям не тільки якісь «віртуальні вміння», а і практичні навички, якими вони зможуть поділитися як зі своїми батьками, родичами, так і з іншими жителями громади: квіти прикрасять клумби в центрі села (біля церкви, клубу, медпункту, школи). Зовнішній вигляд адміністративних споруд набуде привабливості. Зелень та овочі збагатять раціон в їдальнях закладів освіти, тим самим покращать здоров’я дітей та підлітків. Висаджені саджанці квітів та дерев відновлять сад, який вже чверть століття стоїть пусткою. На локальному рівні діти набудуть знань, навичок, вмінь, отримають чудову мотивацію щось міняти та діяти, впевненість в тому, що моє село - моя особиста відповідальність» - підкреслила Жанна Карпенко.

При цьому автори ідеї наголошують: заходи з озеленення будуть проводитися щорічно, адже умови та інструменти для цього створені. У майбутньому планується затвердити план озеленення вулиць та відновлення саду в селі Слободище на сесії Швайківської сільської ради. Найголовніше що все обладнання, яке закуплене за грантові кошти, залишиться на балансі громади, тому жителі, а особливо діти, і надалі зможуть користуватися ним на безкоштовній основі. Вирощений нами сад буде вкорінюватися, розширюватися і нагадувати про Активну дію, яку зробили разом і досягли успіху. А вирощування овочів та зелені допоможе збалансувати харчування діток в їдальні на постійній основі.09:39

Велике будівництво на Житомирщині: Незабаром наші діти зможуть відвідувати сучасний центр розвитку, – жителі Новоборівської громади. ФОТОРЕПОРТАЖ Нафтогаз поставлятиме газ бюджетним установам за ціною 13,7 ГРН – без урахування ПДВ та транспортування. Ця ціна в рази нижча за наявні спотові ціни Велике будівництво на Житомирщині: як проходить реконструкція обласного онкологічного диспансеру. ФОТОРЕПОРТАЖ COVID-19: від початку вакцинальної кампанії в Житомирській області щеплено 440 801 особа Нафтогаз пропонує бюджетним установам середньострокові контракти із фіксованою ціною на газ Велике будівництво на Житомирщині: траса М-21 Виступовичі - Житомир - Могилів-Подільський. Кілометр 125. 08.10.21. ФОТО Які документи необхідні для поїздок між регіонами з 21 жовтня, – роз’яснює МОЗ. ІНФОГРАФІКА Велике будівництво на Житомирщині: триває реконструкція Новоборівського Центру розвитку дитини. ВІДЕО