Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками

25.11.2021
Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками

17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Жінки в усьому світі стають жертвами зґвалтувань та зазнають побутового насилля, до того ж, масштаби та справжня природа такого насильства нерідко приховані.

У цей же день розпочинається Міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка була ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році.

Метою проведення акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

Із 1991 року акцію «16 днів проти насильства» підтримують у 100 країнах світу. Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» у 2001 році. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об'єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур. Подібна активність свідчить про актуальність проблеми подолання насильства в нашій державі, пошук в громадах та владних структурах оптимального механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на конкретну людську проблему.

Насильство – найпоширеніше порушення прав людини в світі. Жорстоке поводження забирає більше життів і частіше перетворює жінок у інвалідів, ніж онкологія, малярія, дорожньо-транспортні пригоди та військові дії. Практика свідчить, що з приводу домашнього та ґендерно зумовленого насильства 80 % - звернення від жінок, та 20% - від чоловіків. Громадяни звертаються до Уповноваженого з приводу вчинення щодо них психологічного, фізичного, сексуального та економічного насильства.

Захист прав громадян від домашнього насильства є пріоритетним у системі моніторингу дотримання прав і свобод людини і постійно висвітлюється в окремому розділі щорічної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Україна як держава докладає зусиль, аби викорінити насильство в сім‘ї: країна приєдналася до кампанії ООН проти побутового насильства; підписано Указ Президента «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства».

Кожен з нас має сказати «Стоп Насильству» у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному – і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

Ми звикли бачити насилля по телевізору, стикатися з ним в повсякденному житті але задумаймося над своїм життям, навчімося пробачати один одному, вірити одне одному, довіряти і все в нас вийде.