Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

Ми повинні вакцинуватися проти COVID-19 та не допустити закриття навчальних закладів, – Наталія Остапченко

22.09.2021
Ми повинні вакцинуватися проти COVID-19 та не допустити закриття навчальних закладів, – Наталія Остапченко

21 вересня під головуванням першої заступниці голови Житомирської ОДА Наталії Остапченко відбулося засідання щодо темпів вакцинації проти COVID-19 педагогічних працівників та персоналу учбових закладів області.

У засіданні взяли участь керівники профільних структурних підрозділів ОДА та представники учбових закладів Житомирщини.

«Необхідно якнайшвидше збільшити відсоток вакцинованих освітян, адже з 23 вересня вже буде встановлено жовтий рівень епіднебезпеки, при якому навчальні заклади будуть працювати лише за наявності 80% вакцинованого однією дозою персоналу», – повідомила Наталія Остапченко.

Вона наголосила, що вакцинація є найефективнішим способом профілактики захворювання на коронавірусну інфекцію та важких ускладнень, які воно спричиняє.

«За даними Міністерства охорони здоров’я, нова хвиля захворювання на COVID-19 – це хвиля невакцинованих. Так, 98% пацієнтів із підтвердженим діагнозом коронавірусу – це ті, хто не щепився. При цьому новий штам коронавірусу «Дельта» поширюється швидше та є більш небезпечним за попередні варіації. Саме тому життя та здоров’я кожного залежить від нашої відповідальності та найшвидшого створення колективного імунітету», – наголосила Наталія Остапченко.

Під час засідання учасники обговорили статистичні дані учбових закладів щодо відсотків вакцинованого персоналу та наголосили на продовженні проактивного запрошення до вакцинації не лише вчителів та працівників закладів освіти, а й їхніх рідних та сімей здобувачів освіти.

Зокрема серед закладів освіти Житомирської області, які підпорядковані Міністерству освіти і науки України, поріг у 80% вакцинованих проти COVID-19 однією дозою вже досягли:

Житомирська філія Університету державної фіскальної служби України – 100%;

Житомирське відділення навчально-наукового інституту заочного та дистанційного навчання Національного університету внутрішніх справ – 90%;

Житомирський інститут медсестринства – 87,7%;

Житомирський базовий фармацевтичний коледж – 83,4%;

Житомирський музичний фаховий коледж імені В.С. Косенка Житомирської обласної ради – 82,8%;

Житомирська філія Київського інституту бізнесу та технологій – 81,3%;

Новоград-Волинський медичний фаховий коледж Житомирської обласної ради – 80,8%;

Житомирський державний університет імені Івана Франка – 80%.

Серед закладів освіти із найменшою кількістю вакцинованого персоналу:

Відокремлений структурний підрозділ Житомирський технологічний фаховий коледж Київського національного університету будівництва і архітектури – 34%;

Житомирський автомобільно-дорожній коледж Національно-транспортного університету – 54%;

ВСП «Фаховий коледж  будівництва,  архітектури та дизайну Поліського національного університету» – 55%.

Наталія Остапченко ще раз закликала освітян Житомирщини вакцинуватися, аби не допустити закриття навчальних закладів.

Нагадаємо, що  з 23 вересня в усіх регіонах України буде встановлено «жовтий» рівень епіднебезпеки.

Також Уряд ухвалив рішення про продовження в Україні дії адаптивного карантину до 31 грудня 2021 року.

Довідково. Всі охочі вакцинуватися можуть це зробити навіть без попереднього запису незалежно від наявності декларації із сімейним лікарем. При собі обов’язково треба мати паспорт та ідентифікаційний код для введення в електронний облік.

 

Перелік центрів масової вакцинації та пунктів щеплення також можна знайти на сайті Вакцинація від COVID-19.

У Житомирській області діє 5 центрів масової вакцинації проти COVID-19

Закликаю жителів Житомирщини щепитися проти COVID-19, адже вакцинація є ефективним захистом проти хвороби, — Наталія Остапченко під час брифінгу. ВІДЕО За минулу добу 02 грудня в Житомирській області проти COVID-19 щеплено більше 5 тисяч осіб Великебудівництво на Житомирщині: триває реконструкція мосту через річку Лісна в селі Барашівка Програму «єПідтримка» буде розширено – українці зможуть витратити 1000 грн за вакцинацію на придбання книжок Людям, які живуть з ВІЛ: як захиститись від COVID-19 Децентралізація: бюджети громад. Парламент прийняв в цілому законопроєкт №5600 Вакцини проти COVID-19 критично важливі для стримування пандемії у поєднанні з застережними заходами, – Наталія Остапченко під час брифінгу. ВІДЕО На Житомирщині тривають перевірки дотримання карантинних норм «червоного» рівня епіднебезпеки