Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

Людмила Димидюк відвідала персональну виставку художника Артура Хачатряна в Музеї історії міста Бердичева

08.10.2021
Людмила Димидюк відвідала персональну виставку художника Артура Хачатряна в Музеї історії міста Бердичева

Бердичів – місто талановитих людей та своєрідна муза для митців. Кожен, хто приїжджає сюди неодмінно потрапляє у полон історії, мрій та кохання. Коханням наповнена кожна вулиця, кожен парк та сквер цього стародавнього міста, адже в Бердичеві була написана найвідоміша історія кохання у світі: кохання класика світової літератури Оноре де Бальзака та Евеліни Ганської.

Про те, що Бердичів вміє закохувати, добре знає художник зі світовим ім’ям Артур Хачатрян, персональна виставка якого під назвою «З любов’ю про любов» відкрилася 8 жовтня в Музеї історії міста Бердичева. Експозиція являє собою своєрідну лабораторію художника, в якій поєднується роботи з нотками романтики та любовної лірики, виконані в авторській манері.

На заході були присутні представники від міської влади, голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк, депутати міської та районної ради, митці, представники ЗМІ та пооцінювачі мистецтва. Перед офіційним відкриттям виставки художник відкрив таємницю, що Бердичів для нього є особливим містом, адже саме тут він познайомився зі своєю дружиною та знайшов власне кохання. На виставці представлені картини, які показують наше сьогодення та транслюють відносини, душевність та кохання, приправлені соусом поєднання вірменсько-українського колоритів.

Голова Бердичівської державної районної адміністрації високо відзначила стиль та смислове наповнення робіт художника. «Мені надзвичайно приємно, що Бердичів приймає такого видатного митця, нагородженого у 2019 року заслуженою відзнакою «Честь і слава Житомирщини». Я впевнена, що відвідати вашу виставку приїде багато жителів району. Перед початком заходу мала можливість ознайомитися з вашими роботами. Сказати, що я вражена – це нічого не сказати. У кожній вашій картині прихований глибокий зміст. Нехай вони служать натхненням та взірцем для художників-початківців Бердичівщини» - зазначила Людмила Димидюк.

Також з вітальним словом виступили голова Швайківської територіальної громади Габріел Мкртчан, який допоміг у проведенні виставки. Він висловив своє захоплення тим, що вірменський художник живе та працює саме в Житомирській області, створюючи справжні шедеври графічного мистецтва. Натомість Артур Хачатрян, знаючи про добрі справи голови Швайківської громади та про те, що він побудував у своїй громаді церкву, подарував Габріелу Мкртчану власноруч написану вірменську ікону.

Подяку видатному митцю від імені Бердичівського міського голови, який на жаль, не зміг відвідати відкриття виставки, вручила начальник відділу культури Валентина Кузьменко. У свою чергу директор Музею історії міста Бердичева Павло Секавронський вручив Артуру Хачатряну сертифікат про проведення виставки. У відповідь той передав на зберігання до музею одну зі своїх ікон.

Довідково: Артур Хачатрян народився в 1981 році в м.Єреван, Вірменія. У 2002 році Хачатрян А.Г. переїхав на постійне проживання в АР Крим. У 2004 році прийнято в Сімферопольську міську асоціацію вірменських художників. У 2009 році закінчив Кримський гуманітарний університет, факультет образотворчого мистецтва. У 2012 році закінчив Львівський Національний університет ім. Івана Франка, юридичний факультет. У 2013 році закінчив Луганський Національний університет ім. Тараса Шевченка, факультет психології.

З 2016 році митець веде активну мистецьку, організаторську і благодійну роботу в м. Житомир. Артур Хачатрян став учасником І, ІІ та ІІІ Міжрегіонального пленера «Житомирська палітра»( 2016-2018 рр.). В 2016 році в рамках відзначення Міжнародного дня студента нагороджено Дипломом Житомирської міської ради як «Кращий науковець ВНЗ».

У лютому 2017 року Артур Хачатрян передав свою роботу під назвою “Мрія” єдиному в Україні Музею Б. Лятошинського. Готував цю роботу спеціально для участі в Міжрегіональному науковому та культурному проекті "Митець – Культура – Виміри часу". У липні 2017 року в Житомирській міській раді відкрилась персональна виставка художника «Житомир європейський». У серпні 2017 року став співорганізатором в Свято-Михайлівському кафедральному соборі м. Житомира виставки «Вірменських ікон України», в рамках заходів, присвячених 226-річчю проголошення Дня Вірменської Богородиці.

У вересні 2017 року в Домі української культури Артур Хачатрян відкрив персональну виставку «До Дня улюбленого міста», присвячену 1133-літтю Житомира та був відзначений Подякою виконавчого комітету за значний внесок у розвиток культури та мистецтва міста Житомира. У листопаді 2017 року в Музеї космонавтики в рамках своєї виставки графіки «Космічна одіссея» провів благодійний захід на підтримку дітей зі зниженим зором.

У листопаді 2017 року отримав Відзнаку «За заслуги перед містом» ІІІ ступеня. У 2018 році був співорганізатором першої і єдиної в Житомирі виставки репродукцій картин «Айвазовський і вірменська дійсність». У травні 2018 року відзначений Почесною грамотою Житомирської обласної державної адміністрації, в рамках святкувань Днів Європи. У липні 2018 року в Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Ольжича митець став організатором благодiйно-мистецької подiї «Разом до життя», де представив свою велику виставку графiки та живопису на підтримку онкохворих дітей.
У жовтні 2019 року отримав почесну відзнаку «Честь і слава Житомирщини».

У листопаді 2019 року в Домі української культури Артур Хачатрян відкрив персональну виставку «Ключі від міста», присвячену 1135-літтю Житомира. У вересні 2021 року в Літературно-меморіальному музеї Лесі Українки (м. Новоград-Волинський) художник відкрив персональну виставку «Леся - душа України», приурочену 150-річному ювілею поетеси.

Його картини, в якості дару, зберігаються в фондах: управління культури Житомирської міської ради, управління культури Житомирської ОДА, Дому української культури, Свято-Михайлівського кафедрального собору, Недільної дитячої школи при соборі, єдиного в Україні Музею Б. Лятошинського, Літературно-меморіального музею Лесі Українки.


Закликаю жителів Житомирщини щепитися проти COVID-19, адже вакцинація є ефективним захистом проти хвороби, — Наталія Остапченко під час брифінгу. ВІДЕО За минулу добу 02 грудня в Житомирській області проти COVID-19 щеплено більше 5 тисяч осіб Великебудівництво на Житомирщині: триває реконструкція мосту через річку Лісна в селі Барашівка Програму «єПідтримка» буде розширено – українці зможуть витратити 1000 грн за вакцинацію на придбання книжок Людям, які живуть з ВІЛ: як захиститись від COVID-19 Децентралізація: бюджети громад. Парламент прийняв в цілому законопроєкт №5600 Вакцини проти COVID-19 критично важливі для стримування пандемії у поєднанні з застережними заходами, – Наталія Остапченко під час брифінгу. ВІДЕО На Житомирщині тривають перевірки дотримання карантинних норм «червоного» рівня епіднебезпеки