Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

Людмила Димидюк разом з працівниками Бердичівської районної державної адміністрації вшанували пам'ять жертв Голокосту

14.09.2021
Людмила Димидюк разом з працівниками Бердичівської районної державної адміністрації вшанували пам'ять жертв Голокосту

Вісімдесят років тому місто Бердичів пережило страшні, криваві сторінки своєї історії. Адже 15-16 вересня 1941 року відбувся наймасовіший розстріл єврейського населення міста. Було знищено більше 10 000 мирних жителів, включаючи людей літнього віку, жінок і навіть дітей. Тому щороку громадськість міста та представники єврейського народу вшановують пам'ять жертв Голокосту поблизу пам’ятного знака, що знаходиться недалеко від Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права.

У вівторок, 14 вересня громадськість міста знову зібралася разом щоб згадати трагічні події Голокосту. Участь у заході взяли Бердичівський міський голова та представники міської влади, працівники Бердичівської районної державної адміністрації на чолі з головою Людмилою Димидюк, громадськість міста.

Бердичівський рабин Аківа Нємой зазначив, що звірства під час Голокосту творили не якісь варвари чи хрестоносці: то були інтелігентні, освічені європейські люди, які відвідували театри, захоплювалися класичною музикою, читали книги. Але всього одна людина зуміла переконати мільйони свої сподвижників, що нація євреїв – це зло. Ось що стало початком геноциду. Саме про це не слід забувати сьогодні, коли зірка Інстаграму має набагато інший вплив на суспільство, ніж філософи, письменники чи професори.

«Голокост – страшна трагедія для усього людства, вписана кров’ю невинних жертв у світову історію. Сьогодні важко навіть собі уявити, як можна було приректи на винищення цілу націю, вбиваючи людей лише за те, що вони народилися євреями. Схиляємо голови у жалобі, розділяючи біль та скорботу єврейського народу. Маємо пронести пам'ять про страшні звірства Голокосту як застереження прийдешнім поколінням. Щира вдячність праведникам, котрі ризикуючи собою та своєю родиною переховували євреїв, рятуючи їх від неминучої смерті» - каже голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк.

По закінченні заходу присутні поклали квіти до пам’ятного знаку на місці розташування єврейського гетто та до місць масових розстрілів євреїв.


На Житомирщині тарифи на тепло підвищуватися не будуть, – Наталія Остапченко. ВІДЕО COVID-19: від початку вакцинальної кампанії в Житомирській області щеплено 362 256 осіб Вакцинація проти COVID-19: 122 906 людей щеплено в Україні за добу 16 вересня На Житомирщині в рамках програми Президента «#ЗдороваУкраїна» запроваджено проведення тренувальних вправ серед широких верств населення Велике будівництво на Житомирщині: Завдяки спільним зусиллям держави, області й громади відтепер маємо чудовий дошкільний заклад у Станишівці, – Віталій Бунечко Велике будівництво на Житомирщині: Завдяки програмі Президента в Олевській громаді буде відремонтовано одну з основних дорожніх артерій області, – Віталій Бунечко COVID-19: від початку вакцинальної кампанії в Житомирській області щеплено 358 379 осіб Вакцинація проти COVID-19: 118 786 людей щеплено в Україні за добу 15 вересня