Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

Голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк взяла участь у тематичній виставці «Річ у тім», присвячену проблемі домашнього насилля

01.12.2021
Голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк взяла участь у тематичній виставці «Річ у тім», присвячену проблемі домашнього насилля

У вівторок, 30 листопада, поблизу Дитячо-юнацької спортивної школи ім. Лонського міста Бердичева в рамках всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» відбулася тематична виставка під назвою «Річ у тім». Експонати та світлини за участю відомих українських митців, акторів та співаків підготувала Національна поліція України, причому кожна представлена робота відображає реальну історію з життя. Це - історії людей, які стикнулися з проявами домашнього насилля по відношенню до себе.

Ініціатором та ідейним натхненником виставки у місті Бердичеві стала депутатка Бердичівської міської ради, лідер руху «ЗЕ жінки» у Бердичівському районі Анна Левандовська. До заходу також доручилися голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк, міський голова Сергій Орлюк, помічник народного депутата, громадська активістка Олександра Качур, Семенівський сільський голова Наталія Семенюк та інші.

«Донедавна наша держава приділяла надзвичайно мало уваги цьому ганебному явищу суспільства, і жертви домашньої тиранії нерідко навіть не знали, куди їм звернутися за допомогою. Але зараз створено усі умови, щоб забезпечити їм надійний захист та притягнути кривдників до відповідальності. Маємо проводити активну роботу з населенням та розказувати, які є види насильства, як його розпізнати на ранній стадії та що робити і куди звертатися у таких випадках. Вважаю цілком доречною ініціативу провести тематичну виставку, присвячену даній проблемі щоб вкотре привернути увагу суспільства. Дякую усім, хто долучився до заходу та не стоїть осторонь від проблем сьогодення» - наголосила під час виступу Людмила Димидюк.     

Старша інспекторка з комунікації Бердичівського районного відділу поліції Ірина Кучерук інформувала присутніх про те, скільки правопорушень вдалося припинити працівникам поліції за останній час. А це – близько 200 випадків сімейного насилля з початку 2021 року, причому майже у половині всіх випадків винесено термінові заборонні приписи для осіб, що вчиняли насилля проти своїх близьких.

Головний юрист Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Владислав Розвадовський переконує, що у більшості випадків жертви сімейного насилля не хочуть звертатися за допомогою, чим провокують кривдників на подальше знущання. За цей рік, стверджує правозахисник, до їх установи звернулося 14 жінок – і лише 2 з них дійшли до суду: решта зупинилися на півдорозі і не захотіли доводити справу до кінця.

Інформування населення та не замовчування проблеми – є основними шляхами для подолання домашнього насилля, переконані організатори.


«Голос жінок і лідерство – Україна»: на Житомирщині впроваджується проєкт гендерного аудиту доступності ЦНАПів Велике будівництво на Житомирщині: у березні цього року розпочнеться реконструкція житомирського аеропорту Тільки вакцинація може вберегти від важкого перебігу коронавірусної хвороби, – Наталія Остапченко під час брифінгу. ВІДЕО Вакцинація проти COVID-19: станом на 27 січня бустерну дозу отримало більше 6 500 жителів Житомирщини Станом на 27 січня в Житомирській області проти COVID-19 щеплено 900 157 осіб Василь Лозинський: Впровадження енергетичного менеджменту сприятиме підвищенню енергоефективності в громадах В Україні змінили можливі схеми міксування вакцин від COVID-19 різного типу для першої, другої та наступних доз. ІНФОГРАФІКА Велике будівництво на Житомирщині: жителі Романівської громади користуються новим відремонтованим автошляхом