Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

Голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк оглянула умови перебування засуджених у «Райківській виправній колонії»

19.11.2021
Голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк оглянула умови перебування засуджених у «Райківській виправній колонії»

Завдання Бердичівської районної ради не лише виділяти кошти з районного бюджету на підтримку певних програм та державних установ, але й контролювати їх використання. У цьому переконана як голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк, так і голова районної ради Олександр Балянов.

На території Швайківської територіальної громади з 1962 року розташована державна установа «Райківська виправна колонія (№ 73)». Станом на сьогодні установа є колонією середнього рівня безпеки і призначена для тримання чоловіків, засуджених до позбавлення волі на певний строк, які раніше відбували покарання у вигляді позбавлення волі. На даний час в колонії відбувають покарання близько 600 осіб, персонал колонії становить 206 осіб.

У серпні цього року Бердичівська районна рада затвердила Програму підтримки державної установи «Райківська виправна колонія (№ 73)» на 2021-2023 роки, спрямувавши на покращення матеріально-побутових умов державної установи 45 000 гривень. Програма була розроблена відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Кримінально - виконавчого кодексу України, Закону України "Про Держану кримінально-виконавчу службу України" та Указу Президента України від 08.11.2012 року №631/2012 "Про Концепцію державної політики у сфері реформування Державної кримінально-виконавчої служби України".

Наприкінці робочого тижня Людмила Димидюк та Олександр Балянов особисто відвідали «Райківську виправну колонію», щоб оглянути якість виконання ремонтних робіт та на власні очі побачити стан справ у державній установі. Посадовців зустрічав начальник виправної установи Віктор Муц, який розповів, що надані кошти пішли на виконання поточного ремонту дитячої кімнати та приміщень кімнат тривалих побачень. Додатково проведено облаштування санвузла для молодших інспекторів приміщень кімнат короткострокових та тривалих побачень. Користуючись нагодою, голова Бердичівської районної державної адміністрації оглянула приміщення харчоблоку та їдальні, умови утримання засуджених та ознайомилася з виробництвом, яке має державна установа.

«Чинна система виконання кримінальних покарань та попереднього ув'язнення, побудована ще за радянських часів, не відповідає сучасному рівню соціально-економічного розвитку суспільства. Тому приведення умов тримання осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі до європейських стандартів надасть можливість запобігати вчиненням нових злочинів особами які відбувають покарання. А покращення умов праці персоналу установи надасть можливість забезпечення належного рівня несення служби та виконання своїх функціональних обов’язків. Щиро вдячний за ту вагому підтримку, яку нам надали депутати Бердичівської районної ради» - зазначив начальник «Райківської виправної колонії (№ 73)» Віктор Муц.

Натомість голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк наголосила, що вона та депутати районної ради завжди готові допомагати тим людям, які насправді працюють. А тут, як вона сьогодні встигла переконатися, керівник на своєму місці.