Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний веб-сайт 

До уваги роботодавців та найманих працівників! Управління Держпраці у Житомирській області посилює контроль за оформленням трудових відносин

16.11.2018

З метою реалізації розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» Управління Держпраці повідомляє про посилення контролю за легалізацією трудових відносин на підприємствах, установах та організаціях Житомирської області.

Нагадуємо, даним розпорядженням передбачено проведення інспекторами праці Управління Держпраці у Житомирській області спільно з фахівцями територіальних органів Пенсійного Фонду України, Державної Фіскальної Служби, Національної поліції України, а також місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, організаціями профспілок та роботодавців комплексних заходів спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками у Житомирській області.

На виконання розпорядження, з 5 вересня 2018 року на території Житомирської області проводилась масштабна інформаційно – роз’яснювальна кампанія спільно з соціальними партнерами, під час якої фахівці Держпраці та інших відомств зустрічались з трудовими колективами, проводили семінари, наради, круглі столи, надавали індивідуальні консультації з питань практичного застосування трудового законодавства, зокрема в частині оформлення трудових відносин. Завдяки проведеній інформаційній роботі протягом вересня 2018 року легалізовано працю понад 1100 найманих працівників.

 

Починаючиз 5 жовтня2018 року функція контролю у напрямку детінізації ринку праці на Житомирщинізначно посилена. Станом на 1 листопада поточного року інспекторами Управління Держпраці у Житомирській області вже проведено 70 інспекційних відвідувань щодо оформлення трудових відносин, під час яких було перевірено 70 роботодавців із загальною кількістю найманих працівників - 4824 особи. Під час даних відвідувань виявлено 51 особу, допущену до роботи без належного оформлення трудових відносин.

 

Станом на 01.11.2018, за результатами проведених інспекційних відвідувань, роз’яснювальної роботи та участі у міських та районних групах по легалізації, інспекторами праці Управління Держпраці у Житомирській області легалізовано працю понад 8 тисяч найманих працівників.

 

Вкотре наголошуємо,допуск працівника до роботи без офіційногопрацевлаштування – заборонений!За кожного неоформленогопрацівниказаконодавствомпередбачена штрафна санкція у розмірі 30-ти мінімальнихзаробітних плат, що на сьогоднішній день становить понад 111 тисяч гривень.

 

Також звертаємо увагу роботодавців, інспектор Управління Держпраці на підставі свого службового посвідчення має повноваження в будь-який час доби відвідувати як адміністративні, так і службові та виробничі об’єкти, спілкуватися з працівниками, отримувати їхні свідчення та пояснення, вивчати усі первинні документи, що стосуються трудового законодавства і вживати заходи відповідного реагування. Під час інспекційного відвідування інспекторскладає акт, потімвиноситьприпис на усуненняпорушень. Якщо ж роботодавець не ліквідовуєїх у встановленийтермін, тодійдутьфінансовісанкції, заходи адміністративноговпливу, направляютьсявідповідніподання у правоохоронніоргани на відкриттякримінальнихпроваджень.

Акцентуємо увагу, щотакийнапрямок, як незадекларована працяпередбачає застосуванняфінансовихсанкцій одразу, незважаючи на те, чисуб’єктгосподарюванняусунувпорушення, чині.

Шановні роботодавці, подбайте про своїх працівників та про їхнє майбутнє! Не наражайтесвійбізнес на штрафи, оформлюйтепрацівниківналежним чином! Використаннянезадекларованоїпраці – грубепорушення чинного законодавства.

Шановнінайманіпрацівники,укладення трудового договору та запис у трудовійкнижцізахищають вас у разіпорушенняроботодавцемтрудових прав, а саме: затриманнявиплатизаробітної плати, відмовиоплатитивиконану роботу, не додержанняіншихзобов’язань.

ЯкщоВашітрудові права порушують і роботодавецьвідмовляється Вас офіційнопрацевлаштувати, УправлінняДержпраці у Житомирськійобластінагадує про можливістьзвернутисьособисто до фахівцівУправлінняДержпраціабозалишитиповідомлення про незадекларованупрацю:

- у скринці для листів - повідомлень про незадекларованупрацю
Дана поштоваскринькарозміщена, безпосередньо, у приміщенніУправлінняДержпраці у Житомирськійобласті за адресою: м. Житомир, вул. Шевченка, 18-А (на 1-му поверсі)

- онлайн на головнійсторінці сайту УправлінняДержпраці, за допомогою кнопки «повідомити про незадекларованупрацю».

Прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області