Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний веб-сайт 

26 КВІТНЯ 2019 РОКУ – ДЕНЬ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

26.04.2019

Шановні ліквідатори, дорогі друзі!

   

Сьогодні, 26 квітня 2019 року, людство відзначає чергову річницю з дня техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС, яка шокувала світ. Ця подія одна із найтрагічніших сторінок нашої історії, відлуння якої ще довго буде ятрити наші душі, а наслідки ще не раз торкнуться кожної людини.

    В історії нашого багатостраждального народу чимало скорботних дат. Одна з яких і 26 квітня 1986 року. 33 роки тому над Поліським краєм здійнявся в небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Сталася жахлива аварія, яка призвела до радіоактивного опромінення величезної кількості людей, до забруднення води, лісів та навколишнього середовища, до масового переселення людей за для врятування їхнього життя. Ця трагедія забрала життя багатьох, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців. Наслідки Чорнобильської біди ще відчуватимуть на собі прийдешні покоління. Вже 3 десятки років ми несемо у серцях і душах біль, завданий нищівною аварією на атомній електростанції Чорнобиля.

         Сьогодні, ми низько схиляємо голови перед усіма, хто пішов тоді у ядерний вогонь. Всі вони, справді виконали свій обов'язок - зупинили розповсюдження катастрофи, унеможливили її переростання у глобальний винищувальний смерч для всієї України і сусідніх народів. Ми всі, які живемо нині, безмежно вдячні ліквідаторам. Ми пам’ятаємо їх неоціненний подвиг сьогодні, пам’ятатимемо завтра і завжди…
Вічна їм пам'ять.

         Але згадуючи загиблих, ми не повинні забувати про постраждалих громадян, що живуть зараз серед нас. Ті, що живі, хворіють і потребують підтримки. Ті, що успадкували від батьків приреченість і діти, які народились після повернення татусів і мам з Чорнобильської зони.

         Шановні земляки, шановні учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи! Дякуємо Вам за Ваш подвиг, за сильний і незламний дух, за героїзм і відвагу. Бажаю Вам і Вашим родинам миру, злагоди, довгих років життя, міцного здоров’я, сімейного затишку і благополуччя.

 

З повагою

голова райдержадміністрації

Петро Яригін