Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

22 липня - День визволення Сєвєродонецька від російських окупантів

22.07.2021
22 липня - День визволення Сєвєродонецька від російських окупантів

Після стрімкої окупації та анексії Кримського півострова, терористи почали криваву операцію на сході країни. Сєвєродонецьк, як і багато населених пунктів сходу України, був захоплений підготовленими, організованими і керованими з Кремля незаконними формуваннями. Народ України залишився твердий у своєму рішенні і приступив до визвольних заходів. Світова спільнота поспішила на допомогу українському народові, стримуючи агресора економічними санкціями.

У липні сили сектору «А» розпочали операцію з визволення Лисичансько-Сєвєродонецької агломерації. Після Рубіжного настала черга Сєвєродонецька. 22 липня 2014 р. під час запеклої перестрілки із застосуванням стрілецької зброї, гранатометів і важкої бронетехніки, авіації. Підрозділи Національної гвардії України, Збройних сил України та добровольчих батальйонів атакували збройні формування «ЛНР» з двох боків, а саме батальйонами територіальної оборони та 24-ю механізованою бригадою. У другій половині дня дві колони сил АТО – одна з боку Старої Краснянки, а друга з Варварівки – увійшли в Сєвєродонецьк.

У місті противник чинив запеклий опір, але стримати наступ українських військ йому не вдалося. Блокпости на перехрестях розбивали танками, вогневі точки і снайперські позиції придушували стрілецькою зброєю і гранатометами.

Звільнення Лисичанська та Сєвєродонецька дозволило відновити контроль над кількома районами Луганської області, в результаті чого, коли наприкінці серпня почали заходити російські батальйонно-тактичні групи, їм так і не вдалося здійснити прорив у глиб країни за цим напрямком.

Слава Україні! Героям слава!