Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва та День захисника України

13.10.2020
14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва та День захисника України

             14 жовтня українці святкують одразу три свята. Свято Покрови Божої Матері, День українського козацтва, День захисника України. Усі ці свята дуже взаємопов’язані  і виникали послідовно.

              Вже багато років ми відзначаємо свято Покрови Пресвятої Богородиці або Святої Покрови, яке для усіх православних є одним з найбільших релігійних свят осені.. Адже своїми молитвами вона покриває нас від зла і завжди готова розпростерти Свій Покров над кожним з нас.

              Також цей день було проголошено Днем Українського козацтва. Для козаків свято Покрови було найбільшим значущим святом, вони вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. Історія українського козацтва – це одна з найвеличніших сторінок життя українського народу. В найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво виступало справжнім захисником рідної землі, оборонцем віри, моралі та державницьких традицій України.

              Сьогодення перекликається зі старовиною, тому що ми повинні бути гідними спадкоємцями духовних цінностей і продовжувачами багатих традицій і славних справ предків.  День захисника України – це символ нерозривного зв’язку всіх поколінь захисників України, як пам’ять про тих, хто в різний час захищав нашу землю від ворога і охороняє її зараз, коли на східних територіях України йде боротьба за її незалежність і суверенітет. Попри зміну часів і політичних систем, День захисника України асоціюється насамперед з мужністю та стійкістю людського характеру, силою духу та відданістю Батьківщині.

              З нагоди свята вітаємо усіх, хто носить високе звання захисника України, прийміть найкращі побажання і щирі поздоровлення. Шлемо сердечні вітання ветеранам, учасникам війни, військовослужбовцям, воїнам запасу, батькам та матерям солдатів, зичимо міцного здоров’я, добра, щастя, злагоди Вам та Вашим родинам. Бажаємо усім мирного неба, міцного здоров’я, незгасимої енергії, завзяття і сили! Нехай божественний покров Пресвятої Богородиці, простягнений над нами, уберігає від бід, зла та негараздів!

З повагою,

заступник голови Бердичівської райдержадміністрації Катерина ВИСЛОЦЬКА

 

Фото відзначення свят закладами культури Бердичівського району

MyCollages (2).jpg