Бердичівська районна державна адміністрація
Житомирської області

Офіційний вебсайт 

11 дітей в області знайшли прихисток в патронатних родинах

29.10.2019

На Житомирщині наразі функціонує 4 патронатні родини. Усі ці сім’ї вже надають допомогу дітям, котрі опинилися в складних життєвих обставинах. Допоки біологічні родини за допомогою соціальних працівників долають свої труднощі, діти перебуватимуть у патронатних вихователів.

За інформацією начальника відділу методичного забезпечення соціальної роботи Житомирського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяни Піки, на Житомирщині в 4 патронатні родини наразі вже влаштовані 11 дітей.

Патронатна сім’я – це родина, яка на власній житловій площі тимчасово піклується про дитину, виховує її і займається її реабілітацією у складі інших спеціалістів, які теж опікуються долею такої дитини. Термін перебування такої дитини у сім’ї – 3 місяці. В окремих випадках термін можуть продовжити до 6 місяців. Основна суть такого патронатного виховання у тому, що поки дитина перебуває у родині, соціальна служба у партнерстві з іншими суб’єктами соціальної роботи займається із біологічною родиною, щоб допомогти подолати складні життєві обставини. Найкращим результатом є повернення дитини у біологічну родину, в іншому – підшуковування для цієї дитини іншої люблячої родини.

Нагадаємо, що в області наприкінці минулого року розпочали навчати кандидатів у патронатні вихователі та їх помічників. Після проходження всіх етапів навчання – тепер є 4 діючі патронатні сім’ї. Це дві родини з Хорошівського, Коростишівського та Новоград-Волинського районів.

Патронат дає можливість родинам, з яких були вилучені діти, подолати свої труднощі та зібрати необхідні ресурси для їх виховання. Роблять все необхідне для того, щоб дітей можна було повернути в родину. У цей час про них дбають люди, які мають досвід виховання та необхідні для цього ресурси, – патронатні вихователі. Таким чином діти потрапляють не до інституцій, а в умови максимально наближені до сімейного виховання.