Бердичівська районна державна
адміністрація
Розпорядження голови РДА
Структура
Керівництво
Графік прийому
Нормативна база
Паспорт району
Соціально – економічний розвиток
Агропромисловий комплекс
Колегії РДА
Гуманітарна сфера
Туристичні можливості району
Робота з молоддю та дітьми
Регуляторна діяльність
Громадська рада
Будівництво
Мале підприємництво
Сільські ради
Відділ з надання адміністративних послуг та з питань державної реєстрації
Податкова інформує
Спостережна комісія
Нацдержслужба інформує
Вакансії, порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад
Очищення влади
Паспорти бюджетної програми
Запобігання проявам корупції
Управління фінансів
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Про програму відшкодування частини кредиту, отриманого на впровадження енергозберігаючих заходів

На сьогодні в Україні одним зі шляхів вирішення питання підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги є проведення заходів з енергозбереження  – утеплення стін будинків, вікон, дверей, встановлення лічильників, заміна енергоємних котлів. Після таких заходів економія може сягнути 50 % від вартості комунальних платежів.

У зв’язку з високими цінами на енергоефективне обладнання та матеріали, державою була розроблена програма пільгового кредитування населення та житлових комплексів. Відтепер частину кредитних коштів за цією програмою відшкодовує держава.

Взяти кредит на енергоефективне обладнання та матеріали і отримати відшкодування на Житомирщині можна у 3-х банкових установах: АТ «Ощадбанк», АТ «Укрексімбанк» та «Укргазбанку».

Державна підтримка надається на придбання негазових котлів; матеріалів для проведення робіт з термоізоляції/термомодернізації зовнішніх стін, горищ, покрівлі, фундаменту; вікон та балконних дверей з енергозберігаючим склом; приладів обліку теплової енергії та води, багатотарифних лічильників електроенергії; теплових насосів, сонячних колекторів, індивідуальних теплових пунктів тощо.

Механізм відшкодування «теплих» кредитів передбачає компенсацію частини суми кредитів: 20% – для громадян на придбання негазових котлів, 30% – для громадян на енергоефективні заходи та 40% – для ОСББ на енергоефективні заходи. Держава також передбачила компенсацію у 70% на відшкодування кредитів для отримувачів субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

По державній програмі Держава передбачила у 2016 році 894 млн. грн. на програму відшкодування “теплих” кредитів. Програма показала свою ефективність у минулому році, відтак, її було продовжено і на 2016 рік. Фінансування програми збільшено з Державного бюджету до 700 млн грн. Також з минулого року перейшли заощаджені 194 млн. грн., які будуть використані у цьому році.

Додатково здійснюється відшкодування частини кредиту відповідно до обласної Програмі стимулювання населення, ОСББ, ЖБК Житомирщини щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження на 2015-2018 роки. Рішенням Житомирської обласної ради від 26.01.2016 № 113 «Про внесення змін і доповнень до Програми стимулювання населення, ОСББ, ЖБК Житомирщини щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження на 2015-2018 роки» поширено її дію на усі верстви населення та затверджено такий порядок відшкодування частини кредитів, отриманих на впровадження заходів з енергозбереження та енергоефективної модернізації житлових будинків: фізичним особам у розмірі 10 % від суми кредиту, але не більше 1000 грн. за одним кредитним договором; фізичним особам-учасникам антитерористичної операції на сході України – 10 % від суми кредиту, але не більше 2000 грн. за одним кредитним договором; ОСББ, ЖБК у розмірі 15 % від суми кредиту, але не більше 10000 грн. за одним кредитним договором. На фінансування заходів Програми на 2016 рік в обласному бюджеті передбачено кошти у сумі 1 млн. грн.

А також для жителів Бердичівського району передбачено додаткове відшкодування частини кредиту відповідно до районної програми відшкодування відсотків за кредитами, отриманими жителями Бердичівського району на впровадження енергозберігаючих заходів у 2015-2016 році. Відповідно до даної програми здійснюється відшкодування частини кредиту у розмірі 3% від суми кредиту, отриманого на енергозберігаючі заходи.

Отримати консультації щодо районної програми можна за телефоном 2-23-33 та щодо обласної програми -  за телефоном (0412) 47-46-44, 47-46-31 

 

 
Copyright © . Все права защищены.
Создание сайтов Интернет агентство "Пароход"