Бердичівська районна державна
адміністрація
Розпорядження голови РДА
Структура
Керівництво
Графік прийому
Нормативна база
Паспорт району
Соціально – економічний розвиток
Агропромисловий комплекс
Колегії РДА
Гуманітарна сфера
Туристичні можливості району
Робота з молоддю та дітьми
Регуляторна діяльність
Громадська рада
Будівництво
Мале підприємництво
Сільські ради
Відділ з надання адміністративних послуг та з питань державної реєстрації
Податкова інформує
Спостережна комісія
Нацдержслужба інформує
Вакансії, порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад
Очищення влади
ВІдділ ДРАЦС інформує
Запобігання проявам корупції
Управління фінансів
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

На Житомирщині готують зміни до Перспективного плану формування територій громад

Об’єднання громад часто порівнюють зі шлюбом з любові, оскільки законодавство передбачає добровільне об’єднання територіальних громад. Але для «вдалого шлюбу» тут ніяк не обійтися без чітких розрахунків: перспективна громада має бути спроможною (окрім місцевих джерел наповнення бюджету, для вирішення питань місцевого значення мати відповідні кадрові та інфраструктурні ресурси).Практика показує, що такий перспективний союз не завжди вдається, а там, де йдуть перемовини – не завжди доходить до «весілля». Громади мають власне бачення та побажання щодо об’єднання, села не бачать себе у міських громадах, більш багаті громади не поспішають запрошувати до об’єднання менш заможні, деякі громади хочуть об’єднуватися, провели розрахунки своєї спроможності, але не знаходять себе у Перспективному плані.

Про стан справ щодо децентралізаційної реформи, проблемні питання та бачення їх вирішення говорили на робочій нараді з питань об’єднання територіальних громад 14 червня в облдержадміністрації. У необхідності внесення змін та доповнень до Перспективного плану немає сумнівів, єдине питання - встигнути подати усі пропозиції та підготувати відповідний проект рішення до найближчої сесії обласної ради, що запланована на 21 липня 2016 року.

Наразі у області створено 10 ОТГ. У Поточному році вибори пройшли у Корнинській обєднаній громаді. 9 інших, що утворились у минулому році, у 2016 році вийшли на прямі міжбюджетні відносини з держаним бюджетом. За результатом 5 місяців поточного року Високівська, Вишевицька, Дубрівська, Іршанська, Народицька, Новоборівська, Потіївська, Тетерівська,Червоненська громади мають перевиконання бюджетів. Тут збільшення доходів становить 7,9 млн.грн., або 163% до планового показника.

Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням від 12 серпня минулого року пропонував створити 37 спроможних громад в Житомирській області, ще 22 громади не були включені до перспективного плану формування територій, оскільки їх створення не відповідає Методиці формування спроможних територіальних громад, затвердженої постановою КМУ від 08.04.2015 № 214.

Перспективний план не є догмою, території зможуть подавати свої пропозиції відповідно до потреб щодо подальших об'єднань громад в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України. Про роботу у напрямку об’єднання громад у кожному районі розповіли голови РДА, поділилися планами громад та окреслили наявні проблеми.

Голова облдержадміністрації Сергій Машковський доручив терміново доопрацювати у районах пропозиції до Перспективного плану формування територій громад Житомирської області та підготувати усі документи стосовно об’єднань громад до 22 червня, саме тоді мають бути оприлюднені проекти рішень на найближчу сесію обласної ради.

 
Copyright © . Все права защищены.
Создание сайтов Интернет агентство "Пароход"