Бердичівська районна державна
адміністрація
Розпорядження голови РДА
Структура
Керівництво
Графік прийому
Нормативна база
Паспорт району
Соціально – економічний розвиток
Агропромисловий комплекс
Колегії РДА
Гуманітарна сфера
Туристичні можливості району
Робота з молоддю та дітьми
Регуляторна діяльність
Громадська рада
Будівництво
Мале підприємництво
Сільські ради
Відділ з надання адміністративних послуг та з питань державної реєстрації
Податкова інформує
Спостережна комісія
Нацдержслужба інформує
Вакансії, порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад
Очищення влади
ВІдділ ДРАЦС інформує
Запобігання проявам корупції
Управління фінансів
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

УКРАЇНА

БЕРДИЧІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

голови районної державної адміністрації

08.11.2016                                                                   № 267                                                                      

Про стан дотримання законодавства

щодо захисту житлових і майнових

прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених

батьківського піклування

            В районі забезпечується  неухильне виконання діючого законодавства, нормативних документів з метою реалізації прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на соціальний захист.

В результаті проведеної роботи з 83 дітей, які перебувають на первинному обліку в службі у справах дітей 68 дітей мають житло на праві користування, 5 – на праві власності та 13 – не мають житла, з них діти, які досягли 16 років уже поставлені на квартирний облік, інші будуть поставлені на облік по досягненню 16-річного віку за місцем походження дитини.  

Службою створено Реєстр житла та майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, який постійно аналізується і доповнюється. Вся інформація, що стосується майнових прав дітей, фіксується в Єдиній інформаційно-аналітичній системі „Діти”, відповідні документи є в  особових справах дітей.

В 2015-2016 роках році повноліття досягли 4 особи, які не мають житла, перебувають на квартирному обліку за місцем походження. Ведеться пошук житлових приміщень, які можна перевести в розряд соціальних з подальшою передачею у користування вказаних осіб.

Складним є питання стягнення аліментів з батьків, позбавлених батьківських прав. З усіх цих батьків аліменти стягнуті рішеннями судів, працівниками служби постійно проводиться звірка з відділом державної виконавчої служби Бердичівського міськрайонного управління юстиції, боржникам нараховується заборгованість. На даний час з 60 дітей, позбавлених батьківського піклування, аліменти отримують лише 10 дітей.

З 28 дітей, які мають право на пенсію по втраті годувальника отримують 17 дітей, 11 дітей її не отримують у зв’язку із відсутністю необхідного стажу у батьків, які померли.         

Працівниками служби щороку проводяться взаємозвірки з інтернатом, управлінням праці та соціального захисту населення, виконавчою службою, управлінням Пенсійного фонду України щодо захисту майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На вихованців прийомних сімей та державних закладів відкриті особові рахунки в установах Ощадбанку.

Питання захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на постійному контролі в службі у справах дітей райдержадміністрації.

З метою захисту прав та інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, швидкого та ефективного розв’язання проблем, що перешкоджають виконанню законодавства, спрямованого на захист житлових прав дітей вказаної категорії, враховуючи рішення колегії райдержадміністрації від 27.10.2016 року № 35:

 

  1. 1.Інформацію начальника служби у справах дітей Хоренка О.І. «Про стан дотримання законодавства щодо захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» прийняти до відома.
    1. 2.Службі у справах дітей райдержадміністрації (Хоренко О.І.) :

             1) Забезпечити неухильне виконання діючого законодавства, нормативних документів з метою захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

2)  Аналізувати та доповнювати реєстр житла  та майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.                                                                           

             3) Проводити консультативно-роз’яснювальну роботу з сільськими та селищним головами та секретарями, сприяти своєчасному та якісному оформленню документів щодо захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 4) Проводити звірки з відділом державної виконавчої служби Бердичівського МРУЮ, управліннями Пенсійного фонду України в Бердичівському районі та місті Бердичеві, з державними закладами, в яких живуть та навчаються діти вказаної категорії.  

 5) Проаналізувати стан переоформлення земельних паїв з батьків на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

  1. 3.Службі у справах дітей райдержадміністрації (Хоренко О.І.),  районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  (Продеус О.В.), відділу житлово-комунального господарства, інфраструктури та надзвичайних ситуацій (Мельничук М.В.) здійснити виїзд з метою обстеження стану збереження вільних приміщень на предмет їх придатності для використання під житло особами з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
  2. 4.Рекомендувати виконкомам сільських та селищної рад як органам опіки та піклування вдосконалювати роботу в частині захисту житлових,  майнових прав дітей.
  3. 5.Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою.

 

Заступник голови  районної

державної адміністрації                                                         Л.В. Димидюк

 

 
Copyright © . Все права защищены.
Создание сайтов Интернет агентство "Пароход"