Бердичівська районна державна
адміністрація
Розпорядження голови РДА
Структура
Керівництво
Графік прийому
Нормативна база
Паспорт району
Соціально – економічний розвиток
Агропромисловий комплекс
Колегії РДА
Гуманітарна сфера
Туристичні можливості району
Робота з молоддю та дітьми
Регуляторна діяльність
Громадська рада
Будівництво
Мале підприємництво
Сільські ради
Центр надання адміністративних послуг
Податкова інформує
Реагування на критику
Нацдержслужба інформує
Вакансії, порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад
Очищення влади
ВІдділ ДРАЦС інформує
Запобігання проявам корупції
Управління фінансів
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

УКРАЇНА

БЕРДИЧІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

голови районної державної адміністрації

08.11.2016                                                                   № 267                                                                      

Про стан дотримання законодавства

щодо захисту житлових і майнових

прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених

батьківського піклування

            В районі забезпечується  неухильне виконання діючого законодавства, нормативних документів з метою реалізації прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на соціальний захист.

В результаті проведеної роботи з 83 дітей, які перебувають на первинному обліку в службі у справах дітей 68 дітей мають житло на праві користування, 5 – на праві власності та 13 – не мають житла, з них діти, які досягли 16 років уже поставлені на квартирний облік, інші будуть поставлені на облік по досягненню 16-річного віку за місцем походження дитини.  

Службою створено Реєстр житла та майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, який постійно аналізується і доповнюється. Вся інформація, що стосується майнових прав дітей, фіксується в Єдиній інформаційно-аналітичній системі „Діти”, відповідні документи є в  особових справах дітей.

В 2015-2016 роках році повноліття досягли 4 особи, які не мають житла, перебувають на квартирному обліку за місцем походження. Ведеться пошук житлових приміщень, які можна перевести в розряд соціальних з подальшою передачею у користування вказаних осіб.

Складним є питання стягнення аліментів з батьків, позбавлених батьківських прав. З усіх цих батьків аліменти стягнуті рішеннями судів, працівниками служби постійно проводиться звірка з відділом державної виконавчої служби Бердичівського міськрайонного управління юстиції, боржникам нараховується заборгованість. На даний час з 60 дітей, позбавлених батьківського піклування, аліменти отримують лише 10 дітей.

З 28 дітей, які мають право на пенсію по втраті годувальника отримують 17 дітей, 11 дітей її не отримують у зв’язку із відсутністю необхідного стажу у батьків, які померли.         

Працівниками служби щороку проводяться взаємозвірки з інтернатом, управлінням праці та соціального захисту населення, виконавчою службою, управлінням Пенсійного фонду України щодо захисту майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На вихованців прийомних сімей та державних закладів відкриті особові рахунки в установах Ощадбанку.

Питання захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на постійному контролі в службі у справах дітей райдержадміністрації.

З метою захисту прав та інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, швидкого та ефективного розв’язання проблем, що перешкоджають виконанню законодавства, спрямованого на захист житлових прав дітей вказаної категорії, враховуючи рішення колегії райдержадміністрації від 27.10.2016 року № 35:

 

  1. 1.Інформацію начальника служби у справах дітей Хоренка О.І. «Про стан дотримання законодавства щодо захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» прийняти до відома.
    1. 2.Службі у справах дітей райдержадміністрації (Хоренко О.І.) :

             1) Забезпечити неухильне виконання діючого законодавства, нормативних документів з метою захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

2)  Аналізувати та доповнювати реєстр житла  та майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.                                                                           

             3) Проводити консультативно-роз’яснювальну роботу з сільськими та селищним головами та секретарями, сприяти своєчасному та якісному оформленню документів щодо захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 4) Проводити звірки з відділом державної виконавчої служби Бердичівського МРУЮ, управліннями Пенсійного фонду України в Бердичівському районі та місті Бердичеві, з державними закладами, в яких живуть та навчаються діти вказаної категорії.  

 5) Проаналізувати стан переоформлення земельних паїв з батьків на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

  1. 3.Службі у справах дітей райдержадміністрації (Хоренко О.І.),  районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  (Продеус О.В.), відділу житлово-комунального господарства, інфраструктури та надзвичайних ситуацій (Мельничук М.В.) здійснити виїзд з метою обстеження стану збереження вільних приміщень на предмет їх придатності для використання під житло особами з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
  2. 4.Рекомендувати виконкомам сільських та селищної рад як органам опіки та піклування вдосконалювати роботу в частині захисту житлових,  майнових прав дітей.
  3. 5.Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою.

 

Заступник голови  районної

державної адміністрації                                                         Л.В. Димидюк

 

 
Copyright © . Все права защищены.
Создание сайтов Интернет агентство "Пароход"