Бердичівська районна державна
адміністрація
Розпорядження голови РДА
Структура
Керівництво
Графік прийому
Нормативна база
Паспорт району
Соціально – економічний розвиток
Агропромисловий комплекс
Колегії РДА
Гуманітарна сфера
Туристичні можливості району
Робота з молоддю та дітьми
Регуляторна діяльність
Громадська рада
Будівництво
Мале підприємництво
Сільські ради
Центр надання адміністративних послуг
Податкова інформує
Реагування на критику
Нацдержслужба інформує
Вакансії, порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад
Очищення влади
ВІдділ ДРАЦС інформує
Запобігання проявам корупції
Управління фінансів
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Платникам ПДВ про особливості застосування системи електронного адміністрування податку на додану вартість

Бердичівська ОДПІ звертає увагу платників ПДВ на особливості застосування системи електронного адміністрування ПДВ запровадженої Законом України від 28.12.2014 року №71-VІІІ

«Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»:

1.

Щодо заповнення платниками податків окремих реквізитів платіжного доручення у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

 

Відповідно до пункту 2 статті 2001Податкового кодексу України платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Рахунок у системі електронного адміністрування податку (далі – електронний рахунок) – рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти з власного поточного рахунка у сумі, необхідній для досягнення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), а також у сумі, необхідній для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань. Кошти з такого рахунка підлягають перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок.

Казначейство відповідно до вимог статті 69 Податкового кодексу України надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня його відкриття.

Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронного рахунка.

Щодо заповнення реквізитів отримувача у платіжних дорученнях у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість повідомляємо, що:

у полі

«Отримувач»необхідно заповнювати назву платника;

у полі

«Код»необхідно заповнювати податковий номер платника податку за яким ведеться облік у контролюючих органах;

у полі

«Банк отримувача»необхідно заповнювати «Казначейство України (ел. адм. подат.)»;

у полі

«Код банку»необхідно заповнювати «899998»;

у полі

«№ рахунку»необхідно заповнювати номер рахунку, вказаний в електронному повідомленні або отриманий в Центрі обслуговування платників за основним місцем обліку.

Крім того, зазначаємо, що поле

«Призначення платежу» такого платіжного доручення необхідно заповняти згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, викладених у додатку 8 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої Постановою Національного банку України № 22 від 21.01.2004 року (із змінами).

2.

Щодо подання платниками податків контролюючому органу копій записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді з 01 січня 2015 року.

 

Законом України від 28.12.2014 року № 71-VІІІ

«Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» з 1 січня 2015 року скасована норма Податкового кодексу України, згідно з якою платники податку зобов’язані були подавати до органу ДФС копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді (пункт 201.15 статті 201 розділу V Податкового кодексу України).

Тобто, реєстр виданих та отриманих податкових накладних до контролюючого органу, починаючи із звітності за січень 2015 року, не подається.

Враховуючи зазначене, Реєстри виданих та отриманих податкових накладних за формами:

J1200808

Реєстр отриманих та виданих податкових накладних (скорочена перероб.підпр.) п.11.21;

J1201508

Реєстр отриманих та виданих податкових накладних;

J1209008

Реєстр отриманих та виданих податкових накладних;

J1209408

Реєстр отриманих та виданих податкових накладних (до декларації з ПДВ (спеціальної), - органами ДФС України будуть прийматися виключно за звітні періоди до 1 січня 2015 року.

3.

Щодо механізму отримання реквізитів ПДВ-рахунків, відкритих в системі електронного адміністрування ПДВ.

 

Рахунки платників податку в системі електронного адміністрування ПДВ відкриваються у Державній казначейській службі України, МФО 899998 (вказане містить лист ДФСУ від 13.03.2015 №8584/7/99-99-11-04-01-17).

Також повідомляємо, що отримати консультацію з питань роботи системи електронного адміністрування ПДВ можливо у Центрі обслуговування платників Бердичівської ОДПІ за телефоном 2-61-30.

Відділ реєстрації електронних сервісів

Бердичівської ОДПІ

 
Copyright © . Все права защищены.
Создание сайтов Интернет агентство "Пароход"