Бердичівська районна державна
адміністрація
Розпорядження голови РДА
Структура
Керівництво
Графік прийому
Нормативна база
Паспорт району
Соціально – економічний розвиток
Агропромисловий комплекс
Колегії РДА
Гуманітарна сфера
Туристичні можливості району
Робота з молоддю та дітьми
Регуляторна діяльність
Громадська рада
Будівництво
Мале підприємництво
Сільські ради
Центр надання адміністративних послуг
Податкова інформує
Реагування на критику
Нацдержслужба інформує
Вакансії, порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад
Очищення влади
ВІдділ ДРАЦС інформує
Запобігання проявам корупції
Управління фінансів
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Спадок, отриманий від батьків, не оподатковується

Якщо Ви отримали спадщину від члена сім’ї І-го ступеня споріднення, то вартість успадкованої власності оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Фізична особа, яка отримує спадщину від члена сім’ї ІІ-го ступеня споріднення, сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % від вартості успадкованого.

ЯкщожмайноуспадковуєтьсявідчленародиниІІ-гоступеняспорідненнядитиною-сиротою, якійвиповнилося 18 років, товартістьоб’єктаспадщинитакожпідлягаєоподаткуваннюзаставкою5%. Нагадуємо, що особа, у разі досягнення нею повноліття, втрачає статус дитини, дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету є спадкоємці, які отримали спадщину.

Довідково: Відповіднодост. 14 розділуІПодатковогокодексуУкраїничленамисім’їфізичноїособиІ-гоступеняспорідненнявважаютьсяїїбатьки, чоловікабодружина, діти, утомучисліусиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, які мають ІІ-й ступінь споріднення.

Таким чином громадяни, які отримали спадщину чи дарунок, зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня та до 1 серпня сплатити з таких доходів відповідну суму податку.

Тож, шановні громадяни, своєчасно подавайте декларації про майновий стан і доходи. Консультації щодо порядку заповнення декларацій можна отримати в Центрі обслуговування платників Бердичівській ОДПІ за адресою: м.Бердичів вул.Б.Хмельницького,24а.  Телефони для довідок:2-40-28, 2-15-42

 

Бердичівська ОДПІ

 

 
Copyright © . Все права защищены.
Создание сайтов Интернет агентство "Пароход"