Бердичівська районна державна
адміністрація
Розпорядження голови РДА
Структура
Керівництво
Графік прийому
Нормативна база
Паспорт району
Соціально – економічний розвиток
Агропромисловий комплекс
Колегії РДА
Гуманітарна сфера
Туристичні можливості району
Робота з молоддю та дітьми
Регуляторна діяльність
Громадська рада
Будівництво
Мале підприємництво
Сільські ради
Центр надання адміністративних послуг
Податкова інформує
Реагування на критику
Нацдержслужба інформує
Вакансії, порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад
Очищення влади
ВІдділ ДРАЦС інформує
Запобігання проявам корупції
Управління фінансів
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Правильно формуємо Звіт по єдиному внеску

 

Бердичівська ОДПІ надає інформацію  про формування та подання Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Нововведеннями, які набрали чинності з 1 січня 2015 року, змінено мінімальний розмір страхового внеску та передбачена можливість застосування понижуючого коефіцієнту для роботодавців. Як результат, відтепер єдиний внесок нараховується на суму заробітної плати за видами виплат по кожній застрахованій особі, попередньо база нарахування здійснювалась загалом по підприємству. Оскільки відповідні зміни у Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не внесені  у платників виникають питання щодо правильного формування звітності.

Надаємо приклад формування показників звіту у таблиці 6 додатку 4 за січень 2015 року.

Звертаємо увагу, у програмному забезпеченні, за допомогою якого формується звіт, обов’язково необхідно відключити функцію «автоматичний розрахунок».

Наприклад: особа перебувала у трудових відносинах повний календарний місяць (січень 2015 року) і їй нарахували заробітну плату 609,00 грн., тобто менше мінімального розміру (працювала на умовах неповного робочого часу). Сума, на яку роботодавець у такому випадку нараховує єдиний внесок, становить 1218,00 гривень. При цьому в таблиці 6 додатку 4 відображаємо:

реквізит 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових / ЦП відносинах протягом звітного місяця» - 31 день;

реквізит 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати / доходу (усього з початку звітного місяця)» - 609,00 грн.;

реквізит 18 «Сума нарахованої заробітної плати / доходу у межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок» - 609,00 грн.;

            реквізит 19 «Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати / доходу)» - 21,92 гривень.

Усі інші реквізити заповнюються відповідно до Порядку №454.

У разі якщо особа у звітному місяці пропрацювала два тижні, а решту часу перебувала на лікарняному, то в таблиці 6 додатку 4 відображаємо фактично нараховану заробітну плату за відпрацьований час. За умови, що заробітна плата за відпрацьований час менше мінімальної, питання необхідності донарахування сум єдиного внеску має розглядатися одночасно з нарахуванням сум допомоги з тимчасової втрати працездатності.

У разі якщо особу прийнято на роботу протягом звітного місяця і заробітна плата становить менше ніж мінімальний розмір, то єдиний внесок нараховується і утримується із фактичної суми заробітної плати.

Відповідно, суми про нараховану заробітну плату та нарахований і утриманий єдиний внесок повинні бути відображені в таблиці 1 додатка 4 Порядку №454, а саме:

- у рядку 1.1 таблиці 1 додатка 4 Порядку №454 зазначаємо фактичну суму нарахованої заробітної плати, - тобто 609,00 грн.;

- у рядку 2.1 таблиці 1 додатка 4 Порядку №454 зазначаємо - 1218,00 грн., тобто суму, яка відповідає мінімальному розміру заробітної плати;

- у рядку 3.1.1 таблиці 1 додатка 4 Порядку №454 зазначаємо - 442,14 грн.  (1218,00х36,3 відс.);

- рядку 4.1 таблиці 1 додатка 4 Порядку №454 зазначаємо - 609,00 грн.;

- у рядку 5.1 таблиці 1 додатка 4 Порядку №454 зазначаємо - 21,92 грн. (609,00х3,6 відс.).

Рекомендуємо вищевикладену інформацію врахувати при формуванні звітності по єдиному внеску за лютий 2015 року, яка подається не пізніше 20 березня поточного року.

Довідково повідомляємо, що зазначені інформаційні матеріали надані спільним листом Державної фіскальної служби України за №5672/7/99-99-17-03-01-17 та Пенсійного фонду України за  №5119/05-10  від 19 лютого 2015 року. 

                           Бердичівська ОДПІ

 
Copyright © . Все права защищены.
Создание сайтов Интернет агентство "Пароход"