Бердичівська районна державна
адміністрація
Розпорядження голови РДА
Структура
Керівництво
Графік прийому
Нормативна база
Паспорт району
Соціально – економічний розвиток
Агропромисловий комплекс
Колегії РДА
Гуманітарна сфера
Туристичні можливості району
Робота з молоддю та дітьми
Регуляторна діяльність
Громадська рада
Будівництво
Мале підприємництво
Сільські ради
Центр надання адміністративних послуг
Податкова інформує
Реагування на критику
Нацдержслужба інформує
Вакансії, порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад
Очищення влади
ВІдділ ДРАЦС інформує
Запобігання проявам корупції
Управління фінансів
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

ПДВ-новації, або як обчислюємо податок у 2015 році

Бердичівська ОДПІ інформує, що до порядку справляння податку на додану вартість внесено суттєві зміни. Вони передбачені Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».

Насамперед змінилися правила формування бази оподаткування ПДВ. Постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості, але база оподаткування цих операцій не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг; база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче їх собівартості; база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерському обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів – виходячи зі звичайної ціни).

Виняток становить продаж товарів (послуг), ціна на які підлягає державному регулюванню та газу, який постачається для потреб населення.

Тож, з 1 січня 2015 року у випадках продажу товарів зі знижкою, уцінених товарів, безоплатних передач, коли ціна продажу нижча за ціну придбання або взагалі відсутня, платникам слід донараховувати ПДВ до ціни придбання, й відповідно складати дві податкові накладні: одну – для покупця, іншу – для себе із зазначенням типу причини («15» – складена на суму перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання).

Під час продажу основних засобів, чи нематеріальних активів за цінами нижчими балансової вартості, донараховується ПДВ на різницю, та складається окрема податкова накладна з типом причини («16» – складена на суму перевищення балансової (залишкової) вартості необоротних активів над фактичною ціною їх постачання).

   Суб’єкти господарювання, які звітують з ПДВ помісячно, податкову декларацію за січень 2015 року повинні подати до 20 лютого 2015року включно.

 

                                                         Інформаційно-комунікаційний сектор Бердичівської ОДПІ

 
Copyright © . Все права защищены.
Создание сайтов Интернет агентство "Пароход"