Бердичівська районна державна
адміністрація
Розпорядження голови РДА
Структура
Керівництво
Графік прийому
Нормативна база
Паспорт району
Соціально – економічний розвиток
Агропромисловий комплекс
Колегії РДА
Гуманітарна сфера
Туристичні можливості району
Робота з молоддю та дітьми
Регуляторна діяльність
Громадська рада
Будівництво
Мале підприємництво
Сільські ради
Центр надання адміністративних послуг
Податкова інформує
Реагування на критику
Нацдержслужба інформує
Вакансії, порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад
Очищення влади
ВІдділ ДРАЦС інформує
Запобігання проявам корупції
Управління фінансів
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

За кожного нелегального працівника передбачена фінансова відповідальність роботодавця

Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, але не оформлюють трудові стосунки відповідно до вимог чинного законодавства, несуть відповідальність у вигляді штрафу, - звертають увагу в Бердичівській ОДПІ.

Новою редакцією ст.265 КЗпП передбачено, що юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у разі:

- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору( контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, виплата заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.012015р. - 36540 грн.(1218 грн.*30), з 01.12.2015р. - 41340 грн. (1378 грн.*30));                                     - порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – у трикратному розмірі мінімальної   заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (з 01.012015р. - 3654 грн.(1218 грн.*3), з 01.12.2015р. - 4134 грн. (1378 грн.*3));

-недотриманням мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.012015р. - 12180 грн.(1218 грн.*10), з 01.12.2015р. - 13780 грн. (1378 грн.*10));

- порушення інших вимог трудового законодавства – у розмірі мінімальної   заробітної плати (з 01.012015р. - 1218, з 01.12.2015р. - 1378 грн.).

Крім того , до ст.41 КпАП законом №77 внесено зміни, якими визначено, що фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ та організацій, незалежно від форми власності, фізичних осіб - підприємців,які використовують найману працю, від 500 до 1 тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( від 8500 до 17000 грн.). Повторне протягом року вчинення такого порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ та організацій, незалежно від форми власності, фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю від 1тис. до 2 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( від 17000 до 34000грн.).  

Отож, фахівці Бердичівської ОДПІ рекомендують працедавцям суворо дотримуватися законодавчих вимог щодо оформлення найманих працівників.

Зокрема, варто врахувати, що відтепер закон не містить такого поняття як «стажування». А це означає, що кожен роботодавець зобов’язаний у перший же день офіційно працевлаштувати працівника, тобто укласти трудовий договір, видати відповідний наказ чи розпорядження і повідомити про це ОДПІ за місцем реєстрації, тобто написати до органу ДФС лист чи заяву довільної форми. Ці три умови обов’язкові для виконання працедавцем для того, щоб  ревізори не мали підстав для застосування штрафних санкцій., - звертають увагу роботодавців в Бердичівській ОДПІ.

                                                       Інформаційно-комунікаційний сектор Бердичівської ОДПІ

 
Copyright © . Все права защищены.
Создание сайтов Интернет агентство "Пароход"