Бердичівська районна державна
адміністрація
Розпорядження голови РДА
Структура
Керівництво
Графік прийому
Нормативна база
Паспорт району
Соціально – економічний розвиток
Агропромисловий комплекс
Колегії РДА
Гуманітарна сфера
Туристичні можливості району
Робота з молоддю та дітьми
Регуляторна діяльність
Громадська рада
Будівництво
Мале підприємництво
Сільські ради
Відділ з надання адміністративних послуг та з питань державної реєстрації
Податкова інформує
Спостережна комісія
Нацдержслужба інформує
Вакансії, порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад
Очищення влади
Паспорти бюджетної програми
Запобігання проявам корупції
Управління фінансів
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

 

Про надання розяснення щодо ЄСВ

         Бердичівська ОДПІ з метою забезпечення однакового підходу до відображення сум чистого доходу (прибутку) у звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування фізичними особами - підприємцями (крім фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування ) та особами, які забезпечують себе роботою самостійно – займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які проводять релігійну діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності зі умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями, повідомляє таке: відповідно до норм статті 42 Господарського кодексу України підприємництво – це безпосередня самостійна, систематична на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Платниками єдиного внеску є фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які забезпечують себе роботою самостійно. Базою нарахування єдиного внеску для осіб є сума доходу, отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладанню податком на доходи фізичних осіб.

База оподаткування для доходів, отриманих від провадження господарської або незалежної професійної діяльності, вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності.

Фізичні особи-підприємці, крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які забезпечують себе роботою самостійно зобов’язані вести Книгу обліку доходів та витрат на підставі якої здійснюється заповнення облікових даних Податкової декларації про майновий стан і доходи.

Фізичні особи-підприємці та фізичні особи, які проводять професійну діяльність, подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем свої податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду.

Разом з тим приватні підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, в обов’язковому порядку разом з Податковою декларацією подають додаток 5 до розділу ІІІ Податкової декларації.

Оскільки обчислення суми єдиного внеску платників загальної системи здійснюється, зокрема, на підставі даних річних податкових декларацій, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, то дані, вказані в додатку 5 до розділу ІІІ Податкової декларації, повинні збігтися з даними, наведеними в розділі ІІІ податкової декларації і, відповідно, - з даними, зазначеними у звітності з єдиного внеску.

У рядку 01 розділу ІІ додатка 5 до розділу ІІІ Податкової декларації вказується розмір середньомісячного оподаткованого доходу, який розраховується як отриманий загальний річний оподатковуваний дохід, зменшений на суму документально підтверджених річних витрат та поділений на кількість календарних місяців, протягом яких отримано такий дохід.

Оскільки законодавством не передбачено подання особами, які забезпечують себе роботою самостійно , додатка 5 до розділу ІІІ Податкової декларації, але при цьому обчислення сум єдиного внеску здійснюється , зокрема, на підставі даних річних податкових декларацій, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, то дані, наведені у рядку 06 розділу IV Податкової декларації, мають збігатися з даними, зазначеними у звітності з єдиного внеску.

Отже, у графі 2 таблиць 1 та 3 додатку 5 до Звіту з єдиного внеску сума чистого доходу зазначається як середньомісячний річний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного чистого доходу на кількість календарних місяців протягом яких він отриманий. При цьому в місяцях, в яких дохід не утримувався у таких графах проставляється прочерк.

До зазначеної суми застосовується відповідна ставка, зазначена у частині 11 статті 8 Закону №2464.

При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід.

Відповідно до Порядку фізичні особи – підприємці, крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які забезпечують себе роботою самостійно, самі за себе формують та подають до органів ДФС звіт один раз на рік до 10 лютого та до 1 травня року, наступного за звітним періодом, згідно з таблицями 1 та 3 додатка 5 до цього Порядку.

Абзацами 3 та 4 частини 8 статті 9 Закону №2464 передбачено, що платники, зазначені у пунктах 4 (кім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частина першої статті 4 Закону №2464, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого та 1 травня відповідно наступного року за звітним.

 

Інформаційно-комунікаційний сектор Бердичівської ОДПІ

 
Copyright © . Все права защищены.
Создание сайтов Интернет агентство "Пароход"