Бердичівська районна державна
адміністрація
Розпорядження голови РДА
Структура
Керівництво
Графік прийому
Нормативна база
Паспорт району
Соціально – економічний розвиток
Агропромисловий комплекс
Колегії РДА
Гуманітарна сфера
Туристичні можливості району
Робота з молоддю та дітьми
Регуляторна діяльність
Громадська рада
Будівництво
Мале підприємництво
Сільські ради
Центр надання адміністративних послуг
Податкова інформує
Реагування на критику
Нацдержслужба інформує
Вакансії, порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад
Очищення влади
ВІдділ ДРАЦС інформує
Запобігання проявам корупції
Управління фінансів
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

 

ТУРИСТИЧНО-РЕКРЕАЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ БЕРДИЧІВЩИНИ

З дитинства людина мріє про подорожі. ЇЇ приваблюють незвідані стежки, круті гори і швидкі ріки, незнайомі міста і села. Подорожуючи по рідній країні, тисячі людей знайомляться з пам'ятками історії та культури свого народу, відвідують музеї і природні заповідники, милуються красою навколишньої природи.

В цьому сенсі нам, бердичівлянам, пощастило особливо. Кожний куточок нашої землі дихає сивою давниною, оповитий легендами, які губляться в глибині віків...
 
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
 
Територія Бердичівського району була заселена з другого тисячоліття до нашої ери. Під час археологічних розкопок знайдено залишки пам'яток культур різних історичних епох: трипільської, черняхівської, доби бронзи та скіфського періоду, залишки давньоруських поселень.
 

Територія району входила у різні часи до складу Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, Литовського князівства, Речі Посполитої, Держави Богдана Хмельницького, Російської імперії.

З початком двадцятих років минулого століття Бердичів стає центром Бердичівського округу, до складу якого входило 12 адміністративних районів.

Із 1932 по 1937 роки Бердичівський район - у складі утвореної Вінницької області, а з 22 вересня 1937 року стає  частиною Житомирської області.

Сьогодні Бердичівський район займає площу 866 квадратних кілометрів, до його складу входить 63 населених пункти.

 

 ДЛЯ ГОСТЕЙ РАЙОНУ ПРОПОНУЄМО НАШІ ТУРИСТИЧНІ МАРШРУТИ:
 
Маршрут розпочинається з міста Бердичева. Прямуємо автотрасою Бердичів – Чуднів до села Райки. Це один із найстаріших населених пунктів не тільки Бердичівщини, а й України. На території села знаходяться залишки городища часів Київської Русі. Райковецьке городище було досліджене у 1929-1932 роках видатним дослідником Теодосем Миколайовичем Мовчанівським та описане Володимиром Кириловичем Гончаровим. Під час проведення розкопок було встановлено, що жителі городища загинули в бою, в результаті нападу монголо-татарських орд.

У кілометрі північніше на берегах річки Гнилоп'ять знаходиться  село Швайківка. Стара назва – Швайки, яка красномовно свідчить, що талановиті майстри народних промислів проживають тут з давних давен і передають своїм нащадкам секрети народної творчості. Витворами мистецтва можна назвати виготовлені сільскими майстрами вироби рогозоплетіння та лозоплетіння: побутові речі, модні плетені корзини, елегантні сумочки та ін. У приміщенні Швайківськоі ЗОШ функціонує етнографічна кімната- музей, де зібрано багато експонатів: старовинних речей, вишиванок, ткацький верстат та ін. До пам'яток архітектури відноситься також водяний млин в с. Швайківка 1850 року побудови.

Далі – с. Слободище. У 1660 році у цьому селі гетьман України Юрій Хмельницький, після поразки російського війська під командою боярина Шереметьєва , поблизу Чуднова , підписав угоду з Річчю Посполитою, що увійшла в історію як “Слободищанський трактат “. Вчителем історії Слободищанськоі школи у 50-60 роках минулого сторіччя працював відомий дослідник історії Бердичивщини, краєзнавець Гаврило Григорович Богун.

Перлина туристичного маршруту - с.Терехове. Територія Терехівської ЗОШ, липова алея - колишній маєток Пільховської Єви, бабусі Юзефа Теодора Коженьовського - в майбутньому ДЖОЗЕФА КОНРАДА , великого англійського письменника, моряка. Саме тут 3 грудня 1857 року  народився класик світової літератури. Відвідуємо музей історії с.Терехове, в якому представлені документальні свідчення, експонати по історії села, а також експозиція кімнати Джозефа Конрада. За великі заслуги в популяризації життя та творчості Дж.Конрада, а також за активну участь у вивчені історії краю, музеєві с. Терехове у 1993 році присвоєно звання «народний». Його відвідують відомі вчені, письменники, краєзнавці з багатьох країн світу.

Далі - село Бистрик. Це мала батьківщина Гаврила Григоровича Богуна - вчителя української мови та літератури, дослідника історії рідного краю. Відвідуємо краєзнавчий куточок, де розміщені експонати про видатного земляка, а також могилу краєзнавця.

На території району облаштовано місця відпочинку туристів: «Рубіж», «Зодіак», оздоровча база «Пролісок» та «Березовий гай». В селищі Гришківці - адміністративно-виробнича будівля по наданню послуг користувачам автомобільним транспортом, в яку входять кімнати відпочинку для автотуристів, кафе.

Всього на обліку в районі перебуває 169 пам’яток в тому  числі: 62 братських могили,  6 одиночних поховань воїнів Другої світової війни,  в т.ч. могила Героя Радянського Союзу  Карпенка І.М.,  12 пам’ятників воїнам – односельчанам,  які  загинули  в роки Другої світової війни, 4 могили  воїнів – інтернаціоналістів, 4 могили  Героїв Соціалістичної праці, могила повного кавалера ордена Слави Мороза М.П, могила матроса крейсера «Варяг» Шпортуна Г.В., 31 пам’ятник жертвам голодомору та політичних репресій, 42 –і  пам’ятки археології, 6 пам’ятників архітектури.

Забута пам’ятка родини Мазаракі

 

 
Copyright © . Все права защищены.
Создание сайтов Интернет агентство "Пароход"