Бердичівська районна державна
адміністрація
Розпорядження голови РДА
Структура
Керівництво
Графік прийому
Нормативна база
Паспорт району
Соціально – економічний розвиток
Агропромисловий комплекс
Колегії РДА
Гуманітарна сфера
Туристичні можливості району
Робота з молоддю та дітьми
Регуляторна діяльність
Громадська рада
Будівництво
Мале підприємництво
Сільські ради
Відділ з надання адміністративних послуг та з питань державної реєстрації
Податкова інформує
Спостережна комісія
Нацдержслужба інформує
Вакансії, порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад
Очищення влади
ВІдділ ДРАЦС інформує
Запобігання проявам корупції
Управління фінансів
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

 

ТУРИСТИЧНО-РЕКРЕАЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ БЕРДИЧІВЩИНИ

З дитинства людина мріє про подорожі. ЇЇ приваблюють незвідані стежки, круті гори і швидкі ріки, незнайомі міста і села. Подорожуючи по рідній країні, тисячі людей знайомляться з пам'ятками історії та культури свого народу, відвідують музеї і природні заповідники, милуються красою навколишньої природи.

В цьому сенсі нам, бердичівлянам, пощастило особливо. Кожний куточок нашої землі дихає сивою давниною, оповитий легендами, які губляться в глибині віків...
 
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
 
Територія Бердичівського району була заселена з другого тисячоліття до нашої ери. Під час археологічних розкопок знайдено залишки пам'яток культур різних історичних епох: трипільської, черняхівської, доби бронзи та скіфського періоду, залишки давньоруських поселень.
 

Територія району входила у різні часи до складу Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, Литовського князівства, Речі Посполитої, Держави Богдана Хмельницького, Російської імперії.

З початком двадцятих років минулого століття Бердичів стає центром Бердичівського округу, до складу якого входило 12 адміністративних районів.

Із 1932 по 1937 роки Бердичівський район - у складі утвореної Вінницької області, а з 22 вересня 1937 року стає  частиною Житомирської області.

Сьогодні Бердичівський район займає площу 866 квадратних кілометрів, до його складу входить 63 населених пункти.

 

 ДЛЯ ГОСТЕЙ РАЙОНУ ПРОПОНУЄМО НАШІ ТУРИСТИЧНІ МАРШРУТИ:
 
Маршрут розпочинається з міста Бердичева. Прямуємо автотрасою Бердичів – Чуднів до села Райки. Це один із найстаріших населених пунктів не тільки Бердичівщини, а й України. На території села знаходяться залишки городища часів Київської Русі. Райковецьке городище було досліджене у 1929-1932 роках видатним дослідником Теодосем Миколайовичем Мовчанівським та описане Володимиром Кириловичем Гончаровим. Під час проведення розкопок було встановлено, що жителі городища загинули в бою, в результаті нападу монголо-татарських орд.

У кілометрі північніше на берегах річки Гнилоп'ять знаходиться  село Швайківка. Стара назва – Швайки, яка красномовно свідчить, що талановиті майстри народних промислів проживають тут з давних давен і передають своїм нащадкам секрети народної творчості. Витворами мистецтва можна назвати виготовлені сільскими майстрами вироби рогозоплетіння та лозоплетіння: побутові речі, модні плетені корзини, елегантні сумочки та ін. У приміщенні Швайківськоі ЗОШ функціонує етнографічна кімната- музей, де зібрано багато експонатів: старовинних речей, вишиванок, ткацький верстат та ін. До пам'яток архітектури відноситься також водяний млин в с. Швайківка 1850 року побудови.

Далі – с. Слободище. У 1660 році у цьому селі гетьман України Юрій Хмельницький, після поразки російського війська під командою боярина Шереметьєва , поблизу Чуднова , підписав угоду з Річчю Посполитою, що увійшла в історію як “Слободищанський трактат “. Вчителем історії Слободищанськоі школи у 50-60 роках минулого сторіччя працював відомий дослідник історії Бердичивщини, краєзнавець Гаврило Григорович Богун.

Перлина туристичного маршруту - с.Терехове. Територія Терехівської ЗОШ, липова алея - колишній маєток Пільховської Єви, бабусі Юзефа Теодора Коженьовського - в майбутньому ДЖОЗЕФА КОНРАДА , великого англійського письменника, моряка. Саме тут 3 грудня 1857 року  народився класик світової літератури. Відвідуємо музей історії с.Терехове, в якому представлені документальні свідчення, експонати по історії села, а також експозиція кімнати Джозефа Конрада. За великі заслуги в популяризації життя та творчості Дж.Конрада, а також за активну участь у вивчені історії краю, музеєві с. Терехове у 1993 році присвоєно звання «народний». Його відвідують відомі вчені, письменники, краєзнавці з багатьох країн світу.

Далі - село Бистрик. Це мала батьківщина Гаврила Григоровича Богуна - вчителя української мови та літератури, дослідника історії рідного краю. Відвідуємо краєзнавчий куточок, де розміщені експонати про видатного земляка, а також могилу краєзнавця.

На території району облаштовано місця відпочинку туристів: «Рубіж», «Зодіак», оздоровча база «Пролісок» та «Березовий гай». В селищі Гришківці - адміністративно-виробнича будівля по наданню послуг користувачам автомобільним транспортом, в яку входять кімнати відпочинку для автотуристів, кафе.

Всього на обліку в районі перебуває 169 пам’яток в тому  числі: 62 братських могили,  6 одиночних поховань воїнів Другої світової війни,  в т.ч. могила Героя Радянського Союзу  Карпенка І.М.,  12 пам’ятників воїнам – односельчанам,  які  загинули  в роки Другої світової війни, 4 могили  воїнів – інтернаціоналістів, 4 могили  Героїв Соціалістичної праці, могила повного кавалера ордена Слави Мороза М.П, могила матроса крейсера «Варяг» Шпортуна Г.В., 31 пам’ятник жертвам голодомору та політичних репресій, 42 –і  пам’ятки археології, 6 пам’ятників архітектури.

Забута пам’ятка родини Мазаракі

 

 
Copyright © . Все права защищены.
Создание сайтов Интернет агентство "Пароход"