Бердичівська районна державна
адміністрація
Розпорядження голови РДА
Структура
Керівництво
Графік прийому
Нормативна база
Паспорт району
Соціально – економічний розвиток
Агропромисловий комплекс
Колегії РДА
Гуманітарна сфера
Туристичні можливості району
Робота з молоддю та дітьми
Регуляторна діяльність
Громадська рада
Будівництво
Мале підприємництво
Сільські ради
Відділ з надання адміністративних послуг та з питань державної реєстрації
Податкова інформує
Спостережна комісія
Нацдержслужба інформує
Вакансії, порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад
Очищення влади
ВІдділ ДРАЦС інформує
Запобігання проявам корупції
Управління фінансів
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Домашнє насильство: Що змінюється у законодавстві.

Чому це стосується всіх нас

6-7 грудня 2017 року Верховна Рада України голосувала за прийняття законопроектів, покликаних захистити жертв насильства стосовно жінок та жертв домашнього насильства.

6 грудня Верховна рада України ухвалила закон«Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами». Наступного дня, 7 грудня, депутати проголосували за закон«Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Обидва законопроекти ухвалено у другому читанні: що це означає для всіх нас? Перш за все, це означає, що законодавець нарешті робить кроки до того, аби толерантність до насильства у нашому суспільстві поступово рухалася хоча б до відмітки «нуль». Адже, наприклад, масштаби домашнього насильства у нашій країні вражають. За повідомленням прес-служби Національної поліції України у 2017 році поліція зареєструвала майже 60 тисяч заяв, повідомлень, пов’язаних з насильством у сім’ї. Але всі ми розуміємо, що це тільки «видима частина айсберга». У Національній поліції також повідомляють, щодо найбільш розповсюджених кримінальних правопорушень, у яких жінки стають жертвами, відносяться зґвалтування, торгівля людьми і грабежі.

6 грудня 2017 року Верховна Рада України прийняла закон, яким було внесено зміни до Кримінального кодексу України та Кримінально-процесуального кодексу України. З моменту набрання чинності цього Закону, домашнє насильство буде вважатися злочином, а не адміністративним правопорушенням. Окрім того, вчинення будь-якого іншого злочину на ґрунті статевої приналежності чи відносно подружжя або колишнього подружжя, або іншої особи, з якою винний перебував (перебуває) у сімейних або близьких відносинах, буде вважатися обтяжуючою обставиною, тобто буде призводити до збільшення розміру покарання. Також варто зазначити, що відповідно до внесених змін, вчинення злочину у присутності дитини у віці до 14 років також буде обтяжуючою обставиною.

Для чого нам нові закони?

За останні кілька років в Україні втроє збільшилась кількість зафіксованих випадків домашнього насилля.

Майже 70% жінок зазнають різних форм знущань і принижень. 23% тяжких насильницьких злочинів відбуваються в родинах.

Що означає «домашнє насильство»?

Відтепер,у законодавство ввели визначення "домашнє насильство" - умисне систематичне фізичне, психологічне або економічне насильство по відношенню до нинішнього або колишнього чоловіка або іншого родича, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров'я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілого.

Раніше, якщо шлюб не був зареєстрований, то злочин могли не кваліфікувати як домашнє насильство.

Як тепер каратимуть кривдників?

Порушникам закону загрожує покарання у вигляді 150-240 годин громадських робіт, арешт до 6 місяців або обмеження волі до 5 років, або позбавлення волі до 2 років. Також будуть застосовуватись обмежувальні заходи, які встановлюватимуть на термін від 1 до 3 місяців, а за потреби вони можуть бути продовженні.

Як на насильство над дітьми реагуватимуть вчителі та медики?

Коли освітяни виявлятимуть факти домашнього насильства у дітей чи отримали про це заяви чи повідомлення, вони повинні повідомити про це службу у справах дітей та Нацполіцію не пізніше ніж за 1 добу, організувати роботу практичного психолога або соціального педагога з постраждалими дітьми.

Медики повинні повідомляти місцевій владі та Нацполіції про ушкодження, які пацієнт міг отримати через домашнє насильство. А якщо такий пацієнт дитина, то лікарі повинні зателефонувати ще й у службу у справах дітей.

Коли закони набувають чинності?

7 січня набув чинності Закон України № 2229-VIII "Про запобігання та протидію домашньому насильству"

За детальною інформацією та роз'ясненням законодавства звертайтесь до фахівців Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою:  м.Бердичів, вул. Чорновола, 9 ( приміщення Держказначейства вхід з двору) тел.: 4-14-42.

Олександр Невдовиченко

 
Copyright © . Все права защищены.
Создание сайтов Интернет агентство "Пароход"