Бердичівська районна державна
адміністрація
Розпорядження голови РДА
Структура
Керівництво
Графік прийому
Нормативна база
Паспорт району
Соціально – економічний розвиток
Агропромисловий комплекс
Колегії РДА
Гуманітарна сфера
Туристичні можливості району
Робота з молоддю та дітьми
Регуляторна діяльність
Громадська рада
Будівництво
Мале підприємництво
Сільські ради
Відділ з надання адміністративних послуг та з питань державної реєстрації
Податкова інформує
Спостережна комісія
Нацдержслужба інформує
Вакансії, порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад
Очищення влади
Паспорти бюджетної програми
Запобігання проявам корупції
Управління фінансів
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Осучаснення пенсій з 01 жовтня 2017 року 

З 11 жовтня 2017 року  набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VII від 03.10.2017 р.

Відповідно до Закону, положення щодо підвищення пенсій розпочали діяти вже з 1 жовтня 2017 року.

Перерахунок раніше призначених пенсій було здійснено із використанням показника середньої заробітної плати у розмірі 3764,41 грн., величини оцінки одного року стажу у розмірі 1%, показника прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян 1452 грн.

Підвищено мінімальний гарантований рівень виплат пенсій для осіб, які не набули повного страхового стажу та не є інвалідами з 949 грн до 1373 грн.

Закон передбачає введення автоматичної норми про щорічну індексацію  пенсій для захисту від інфляції, але не менше ніж на 50% зростання середньомісячних зарплат за три роки і на 50% індексу споживчих цін.

 Закон не передбачає підвищення пенсійного віку, але вводить вимоги до страхового стажу.

Так, з 01.01.2018 року для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати 25 років страхового стажу. При стажі від 15 до 25 років на пенсію можна буде вийти у 63 роки, при стажі 15 років - у 65 років. Вимоги до страхового стажу будуть збільшуватись на 1 рік кожні 12 місяців до 2028 року. Таким чином, з 2028 року для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу. 

Закон передбачає скасування спеціальних пенсій. Крім того, скасовується право на призначення пенсії за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров'я, соціального захисту.

Зберігається право на достроковий вихід на пенсію для: військових – учасників бойових дій, матерів, які виховали п”ятеро  дітей або інвалідів з дитинства, артистів, журналістів, у разі поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час виконання службових обов’язків у місцях надзвичайних подій, чорнобильців.

Відміняється зменшення розміру пенсії жінкам, що скористались достроковим  виходом на пенсію після 55 років. При досягненні ними пенсійного віку будуть перераховані  пенсії на загальних підставах.

Мінімальний розмір пенсії при наявності повного страхового стажу з 01.10.2017 року становить 1452 грн, а максимальний розмір пенсії не може перевищувати 10740 грн.

Всім пенсіонерам буде проведено виплату осучаснених  пенсій до 25 жовтня,  окрім тих в кого  розмір доплат  менший 140 грн., які вони  отримають у листопаді разом з поточною пенсією.

 

Адміністрація об'єднаного управління

 
Copyright © . Все права защищены.
Создание сайтов Интернет агентство "Пароход"