Бердичівська районна державна
адміністрація
Розпорядження голови РДА
Структура
Керівництво
Графік прийому
Нормативна база
Паспорт району
Соціально – економічний розвиток
Агропромисловий комплекс
Колегії РДА
Гуманітарна сфера
Туристичні можливості району
Робота з молоддю та дітьми
Регуляторна діяльність
Громадська рада
Будівництво
Мале підприємництво
Сільські ради
Відділ з надання адміністративних послуг та з питань державної реєстрації
Податкова інформує
Спостережна комісія
Нацдержслужба інформує
Вакансії, порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад
Очищення влади
Паспорти бюджетної програми
Запобігання проявам корупції
Управління фінансів
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Семінар-практикум для опікунів та піклувальників

        10 жовтня 2017 року в Бердичівській районній державній адміністрації відбувся семінар-практикум для опікунів та піклувальників Бердичівського району на тему: «Актуальні питання виховання дітей в сім’ях опікунів та піклувальників».

Відкрила захід заступник голови райдержадміністрації Людмила Димидюк, яка зазначила, що Бердичівському районі проживають на сьогоднішній день 46 опікунів та піклувальників, в сім’ях яких виховується 63 дитини, функціонують 10 прийомних сімей, в яких виховуються 13 дітей, проживає 11 сімей усиновителів, в яких виховується 15 дітей. Опікуни, піклувальникинашого району добре виконують свої обов’язки. Діти, які перебувають в їх сім’ях, завжди охайні, забезпечені продуктами харчування та одягом, мають гарні оцінки в школі; на них приємно дивитися та приємно спілкуватися з ними. Також було висловлено подяку наступним сім’ям опікунів: Бонюку Василю Миколайовичу (с.Романівка), Самсонюк Лесі Сергіївні (с.Романівка), Петрук Вікторії Володимирівні (с.Семенівка), Лабознюк Тетяні Анатоліївні (с. Мирославка), Ґец-Голуб Надії Петрівни (с.Гальчин).

Проте є і проблемні питання щодо підготовки дітей до самостійного життя, необхідно щоб діти вчилися будувати стосунки в сім’ї, спілкуватися з близькими та далекими родичами, набувати досвід піклування про своїх дітей. Тільки в сім’ї дитина зможе перейнятися щирою любов’ю до рідного краю, до рідних та до історії свого народу.

Олександр Хоренко начальник служби у справах дітей у своєму виступі зазначив, що для гармонійного розвитку дитини необхідно як повноцінне харчування, достатній і спокійний сон, відпочинок, так і можливість отримання певної інформації, інтелектуальна активність, задоволення естетичних потреб, прийняття дитини з боку сім’ї та однолітків, прагнення виразити себе та отримати визнання від оточуючих. Необхідно залучати дітей до гурткової роботи, забезпечити відвідування ними виставок, кінотеатрів, музеїв, вони повинні мати доступ до книжок, телебачення та Інтернету. Саме у сімейному оточені формуються такі духовні  якості як доброта, чуйність, відповідальність, чи, навпаки – бездуховність. При цьому особливої уваги набуває можливість отримати пораду від батьків або опікунів щодо поведінки в різних ситуаціях.

Наталія Каплінська начальник відділу соціальних виплат управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації проінформувала сім’ї про соціальні допомоги і виплати, а також про призначення житлових субсидій даній категорії сімей. Також вона відповіла на численні питання присутніх. Активну участь в семінарі взяла директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Продеус, яка повідомила про особливості соціального супроводу сімей опікунів, а також наголосила про необхідність проведення роз’яснювальної роботи серед молоді щодо шкідливого впливу на організм тютюнопаління та алкоголю. Начальник відділу сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Галина Галущак розповіла присутнім про необхідність оздоровлення та відпочинку дітей. В.о. головного лікаря лікар КУ «Центру первинної медико – санітарної допомоги» Оксана Палій  розповіла про реалізацію права дитини на охорону здоров’я, профілактика дитячих захворювань, вікові особливості розвитку дитини. Старший інспектор ювенальної превенції Бердичівського відділу поліції ГУНП Олеся Чубоха інформувала щодо стану адміністративних та кримінальних правопорушень серед неповнолітніх району. Старший державний виконавець Бердичівського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Шеремет Валентина надала роз’яснення щодо порядку стягнення аліментів з батьків, які позбавлені батьківських прав на дітей, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників. Представник Бердичівської місцевої прокуратури Олена Висоцька інформувала  присутніх про роботу прокуратури  щодо охорони дитинства та захисту прав та інтересів дітей незахищених категорій. Учасників заходу вразила доступність інформації і відкритість з якими виступили  всі фахівці та запрошені.

На завершення заходу заступник голови райдержадміністрації  Людмила Димидюк та голова районної ради Софія Томашевська подякували всім опікунам, піклувальникам за невтомну працю та вручили грамоти райдержадміністрації та районної ради кращим опікунам та піклувальникам району.

Головний спеціаліст служби у справах дітей

Ольга Артемчук

 
Copyright © . Все права защищены.
Создание сайтов Интернет агентство "Пароход"