Бердичівська районна державна
адміністрація
Розпорядження голови РДА
Структура
Керівництво
Графік прийому
Нормативна база
Паспорт району
Соціально – економічний розвиток
Агропромисловий комплекс
Колегії РДА
Гуманітарна сфера
Туристичні можливості району
Робота з молоддю та дітьми
Регуляторна діяльність
Громадська рада
Будівництво
Мале підприємництво
Сільські ради
Відділ з надання адміністративних послуг та з питань державної реєстрації
Податкова інформує
Спостережна комісія
Нацдержслужба інформує
Вакансії, порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад
Очищення влади
ВІдділ ДРАЦС інформує
Запобігання проявам корупції
Управління фінансів
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Соціально - економічний паспорт Бердичівського району

 

malgerb

 

 Великий герб Бердичівського району

 

 

 Малий герб Бердичівського району

flag

 

Прапор Бердичівського району

 

Герб та прапор затверджений рішенням Бердичівської районної ради від 30.10.08 № 150 

raion

 

 Адміністративна карта Бердичівського району

 Районний центр - м. Бердичів
 

Адреса  Бердичівської районної державної адміністрації:

Поштовий індекс 13300, м. Бердичів, площа Соборна, 23

Код (04143) Телефон: 4-26-00, факс: 4-26-03

Електронна адреса:  Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Загальні відомості про Бердичівський район

Дата утворення: 22 вересня 1937 року

Площа: Площа району — 865,2 квадратних кілометри (0,9 тис. кв. км.). Це складає лише 0,14% від площі всієї України, або 2,9% території Житомирської області. За розмірами території Бердичівський район можна прирівняти до Володимир-Волинського, Дзержинського, Червоноармійського, Черняхівського районів Житомирської області, проте його площа більша за територію Брусилівського та Любарського районів.

Відстань: від м. Бердичева до м. Житомира  автошляхом – 44 км

Протяжність території району з заходу на схід сягає 44 кілометри, з півночі на південь дорівнює 32 кілометри, а найбільша протяжність з південного заходу на північний схід — 46 кілометрів.

Географічні дані:

Бердичівський район розташований на півночі України, займає південну частину Житомирської області, лежить на північному схилі Придніпровської височини. Територія Бердичівського району розміщена на північ від екватора та на схід від нульового меридіану. Клімат помірно-континентальний, ґрунти перехідні від підзолистих до чорноземних.

Гідрографія району представлена річками Гнилоп’ять, Гнилоп’ятка, Коднянка, Гуйва, Терехова, а також багатьма струмками, всі річки відносяться до басейну річки Тетерів.

Територія міста Бердичева і Бердичівського району відноситься до історико-географічної області Правобережної України, перебуваючи на межі Волині і Поділля.

Вся територія району повністю розташована в природній зоні лісостепу. Рельєф території дозволяє проводити різноманітні сільськогосподарські роботи, будувати шляхи сполучення, промислові підприємства, житлові та інші об’єкти соціально-культурного призначення.

Вигідним є також економіко-географічне розташування району, яке створює передумови всебічного розвитку його господарства. Через територію району пролягли зручні транспортні шляхи державно-регіонального рівня Виступовичі – Могилів-Подільський; місцево-територіального рівня Кременець - Біла Церква, Бердичів – Хмільник. В Бердичеві перетинаються залізничні магістралі Санкт-Петербург-Одеса і Козятин-Шепетівка, які сполучають його з Києвом, Львовом та іншими містами.

Кордони:

На півночі район межує з Житомирським на сході — з Андрушівським, на заході — з Чуднівським районами Житомирської області, на півдні — з Козятинським, а на південному заході — з Хмельницьким районами Вінницької області. Найбільша протяжність адміністративної межі з Козятинським районом, яка досягає близько 54 кілометрів, а найменша — з Хмільницьким районом, і становить близько 11 кілометрів. Загальна протяжність сучасних меж Бердичівського району складає 165 кілометрів.

Адміністративно-територіальні одиниці

До складу Бердичівського району входять 62 населених пункти, підпорядкованих одній селищній та 29 сільським радам.

Чисельність наявного населення за станом –  31,88 тис. осіб

Коротка історична довідка

Територія району була заселена у ІІ тисячолітті до н.е. Про це свідчать багаточисельні історичні пам’ятки, знайдені археологами на берегах річки Гнилоп’ять та її притоках, які представляють культуру  багатьох народів різних історичних епох, починаючи від неоліту. Багато з них виявлено відомим археологом-краєзнавцем, патріотом рідного краю, уродженцем села Бистрик Гаврилом Григоровичем Богуном (1901-1981). А відоме Райківецьке городище поблизу села Райки стало класичним для вивчення історії середніх віків нашої держави після проведених тут розкопок у 50-роках ХХ століття.

Відоме історикам і с.Слободище. Саме під цим селом у серпні 1659 року стояв із військом гетьман Юрій Хмельницький. Звідси він надіслав полякам листа про укладання мирної угоди, яка була підписана 17 жовтня 1660 року і увійшла в історію як „Слободищенський трактат”.

Бердичівський район був створений у березні 1923 року з центром у с.Махнівка ( тепер смт.Комсомольське Вінницької області) З березня 1925 року районним центром  стає м. Бердичів. Згодом район було розформовано і лише у 1937 році відновлено. Спочатку він входив до складу Київської області, а з 22 вересня 1937 року Бердичівський район стає складовою частиною Житомирської області.

 

ОРГАНИ ВЛАДИ

 В районній, селищній та сільських радах всього депутатів - 408, з них:

Органи місцевого

самоврядування

кількість,

один.

депутатів,

осіб

Районна рада

1

34

Селищна рада

1

22

Сільські ради

29

352

 

що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селища Бердичівського району


 

 
Copyright © . Все права защищены.
Создание сайтов Интернет агентство "Пароход"